ی. تیر ۲۲ام, ۱۳۹۹

۹۱۰ هزار TEU كانتينر در بندر شهید رجایی جابجا شد/ رشد ۲٫۶ درصدي ترانشيپ در بزرگترين بندر ايران

1 دقیقه خوانده شده

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر ۹۱۰  هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون ،اله مراد عفیفی پوربا تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی هفت ماهه سال جاری، اظهار داشت: از ابتداي امسال تا آغاز آبان ماه جاري، در مجموع ۹۱۰  هزار و ۵۵۹ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در پيشرفته ترين بندر كانتينري ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع ۷۷۸ هزار و ۵۴۱ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده سال جاري، بيش از  ۱۷۲ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است كه بيانگر رشد ۲٫۶ درصدي در همسنجي با مدت مشابه سال گذشته است.

عفیفی پور خاطر نشان کرد: همچنین ۱۰۰ هزار و ۴۳۴ TEU نيز مربوط به کانتینر هاي ترانزیتی است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی ۲۰۷ هزار و ۶۳۸TEU  کانتینر صادراتی و ۲۹۸ هزار و ۱۱۰  TEU کانتینر وارداتی با کاهش ۲۲٫۳ درصدی در این بندر سخن گفت.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پاناماکس)، کانونی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بيش از ۸۰ درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس