آغاز به کار “طرح بشری” در جزیره قشم

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قشم از آغاز دوره تربیت مربی قرآن موسوم به طرح ملی «بشری» در این جزیره خبر داد و گفت: این طرح که از شانزدهم آغاز شده تا هجدهم آذرماه ادامه دارد.  صالحه ایرانمنش روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری این طرح ملی قرآنی در تالار آیینه اداره فرهنگ و […]

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قشم از آغاز دوره تربیت مربی قرآن موسوم به طرح ملی «بشری» در این جزیره خبر داد و گفت: این طرح که از شانزدهم آغاز شده تا هجدهم آذرماه ادامه دارد.

 صالحه ایرانمنش روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری این طرح ملی قرآنی در تالار آیینه اداره فرهنگ و ارشاد قشم اظهار کرد: در این طرح ۸۹ نفر شرکت کرده اند که با حضور اساتید قرآنی در زمینه مربیگری نوین قرآن کریم به صورت تخصصی آموزش می‌بینند.

وی ادامه داد: این طرح قرآنی سه روزه که موسسه فرهنگی قرآن و عترت فاطمه الزهرا (س) قشم مجری برگزاری آن بوده است، در حال برگزاری است شرکت کنندگان در پایان دوره‌ پس از گذراندن آزمون هایی، مدرک تخصصی دریافت می‌ کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم با بیان اینکه قرآن کریم در جای جای این جزیره و در عمق لایه های فرهنگی و اجتماعی جامعه محلی آن حضور قوی دارد، توضیح داد: هدف از برگزاری این طرح آموزش مربیان قرآن کریم برای موسسات، مراکز قرآنی و مساجدی که نیاز به معلم و مربی این کتاب آسمانی دارند، است.

ایرانمنش اضافه کرد: ایجاد انگیزه در مربیان قرآن برای تداوم آموزش های قرآنی و تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای تعلیم و آموزش روش صحیح قرائت و شیوه درست تلفظ آیات قرآن و توسعه غنی قرآن و تلاش در جهت جاری و ساری کردن آن در زندگی جزیره نشیان قشمی از دیگر اهداف این دوره است.

در قالب طرح ملی بشری فراگیری قرآن به سبک پیامبر اسلام(ص)، آموزش به روش آکادمیک، ارائه‌ محتوا و مطالب آموزشی استاندارد، جلوگیری از اتلاف زمان، قابل درک برای تمامی اقشار جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و آموزشی بالا برای فعالیت در امور قرآنی، ساده‌ سازی یادگیری قرائت قرآن کریم و مهندسی تلاوت به صورت (شنیداری و گفتاری) دنبال می شود.

گفتنی است: جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.