آغاز عملیات اجرایی زیرساخت بندر بونجی شهرستان جاسک/ با تکمیل این طرح امکان پهلوگیری تانکرهای نفتی در کوه مبارک فراهم می‌شود

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” در خصوص آخرین وضعیت تجهیز بندر بونجی شهرستان جاسک افزود: عملیات اجرایی زیرساخت موقت بندر بونجی آغاز شده و در این مرحله جانمایی و موقعیت قرارگیری ساختمان اداری، نصب دکل‌های و تاسیساتی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. وی ادامه داد: نقشه‌برداری فضای کل بندر و انجام آزمایش‌های مقاومت بستر، برای ساخت محل […]

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” در خصوص آخرین وضعیت تجهیز بندر بونجی شهرستان جاسک افزود: عملیات اجرایی زیرساخت موقت بندر بونجی آغاز شده و در این مرحله جانمایی و موقعیت قرارگیری ساختمان اداری، نصب دکل‌های و تاسیساتی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: نقشه‌برداری فضای کل بندر و انجام آزمایش‌های مقاومت بستر، برای ساخت محل اسکان اداری در مرحله بررسی است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: در حال حاضر تجهیزات مخابراتی،کانکس‌ها نیز در مرحله انجام مناقصات و خریداری است.

محمدحسینی تختی خاطرنشان کرد: با تکمیل این طرح نزدیک‌ترین مسیر برای پشتیبانی و پهلوگیری تانکرهای نفتی در منطقه کوه مبارک جاسک ایجاد خواهد شد.

به گفته وی؛ طراحی انجام شده برای بندرگاه بنجی بر اساس تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان ICZM با دقت نظر به مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی و رویکرد توسعه پایدار انجام گرفته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: توجه به موازین محیط زیست همراه با توسعه اقتصادی براساس نقش راه ترسیم شده در مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی مورد توجه است.

لازم به ذکر است؛ بونجی منطقه‌ای در غرب شهرستان بندر جاسک است و تا مرکز شهرستان ۷۵ کیلومتر فاصله دارد.