آغاز مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه/ برنامه زمان‌بندی این طرح در گرو تکمیل مطالعات فنی و اقتصادی است

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از آغاز فرآیند شناسایی مشاور به منظور مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه خبرداد. “مرتضی سالاری” با اعلام آغاز شناسایی مشاور جهت مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه اظهارداشت: این اقدام به دنبال سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و […]

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از آغاز فرآیند شناسایی مشاور به منظور مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه خبرداد.

“مرتضی سالاری” با اعلام آغاز شناسایی مشاور جهت مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه اظهارداشت: این اقدام به دنبال سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به بندرلنگه صورت گرفته است.
وی از دیگر اهداف و دلایل این اقدام مهم به افزایش تقاضای حمل و دریایی از بندرلنگه و جایگاه مهم و استراتژیک این بندر در حوزه ترانزیت کالا و همچنین به نبود امکان توسعه فیزیکی اراضی به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر بندرلنگه اشاره کرد.
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان تصریح کرد: جانمایی اولیه بندر جدید لنگه در فاصله ۳۵ کیلومتری غرب بندر فعلی و در اراضی به وسعت ۷۰۰ هکتار در نظر گرفته شده که در صورت تکمیل مطالعات فنی و اقتصادی، برنامه زمان بندی اجرای آن توسط سازمان بنادر و دریانوردی اعلام خواهد شد.
سالاری افزود: در راستای ایفای نقش ملی و بین‌المللی شهرستان بندرلنگه و توسعه اقتصاد دریابرد غرب هرمزگان، زمینه رقابت پذیری مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان افزایش و این مهم با جدیت دنبال خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به‌ نقش محوری منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد کشور و با توجه به اینکه اقتصاد کشور به نوعی به تجارت دریایی گره خورده است، تمام تلاش خود را برای توسعه و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های اقتصاد دریامحور منطقه غرب هرمزگان انجام خواهیم داد.