آموزش نیروی محرکه دوستی انسان با طبیعت است

رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان آموزش را یکی از محورهای اساسی و نیروی محرکه دوستی انسان با طبیعت دانست. مطهره عابدینی رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان اظهار کرد: دوره آموزشی آشنایی با فضاسازی و مدیریت(به روز) پارک […]

رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان آموزش را یکی از محورهای اساسی و نیروی محرکه دوستی انسان با طبیعت دانست.

مطهره عابدینی رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان اظهار کرد: دوره آموزشی آشنایی با فضاسازی و مدیریت(به روز) پارک ها و باغ های وحش و پرندگان در جزیره قشم ویژه کارشناسان اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش ادارات محیط زیست سراسر کشور و همکاران ستادی سازمان حفاظت محیط زیست در جزیره قشم در حال برگزاری می باشد.

عابدینی افزود: این دوره با هدف ارتقاء سطح  دانش کارشناسان جهت کمک به مدیریت بهتر پارک ها و باغ های وحش و پرندگان و همچنین فضاسازی مناسب آن به مدت دو روز به صورت حضوری و آنلاین در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه تعامل انسان و حیات وحش می تواند به خوبی و با مراعات مناسب حاکم شود، گفت: امروزه بخشی از حیات طبیعی وحش در گرو باغ ها و پارک های دست ساخته انسانی قرار گرفته است که نیازمند مدیریت صحیح می باشد.

رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان با اشاره به اینکه می بایست برای حفظ طبیعت حیوانات و پرندگان بخشی از کاستی های عوامل انسانی را کاهش دهیم، بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی متناسب با نیاز جامعه پیرامونی می تواند بخش اعظمی از نیازهای انسان و حیات وحش را تامین نماید.

عابدینی با بیان اینکه در محور آموزش این اداره کل سرفصل های متعددی را تدبیر کرده ایم، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون با حضور مستمر در جوامع محلی نسبت به آموزش صحیح زیست محیطی گام های موثری را برداشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه استان هرمزگان در بسیاری از مسائل زیست محیطی سرآمد کشور می باشد، خاطرنشان کرد: برخوداری از امکانات آموزشی و اقلیمی این استان توانسته است وجهه تمایزی برای ارتقاء سطح سواد محیط زیستی جوامع مرتبط با این سازمان در سطح کشور باشد.

رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان همچنین از آمادگی لازم برای برگزاری دوره های متعدد دیگر در راستای حفاظت از محیط زیست خبر داد و ابراز کرد: نمونه بارز این فعالیت ها را در سطح مدارس، دانشگاه ها و کانون های پرورش فکری و همچنین مساجد و کتابخانه های عمومی در قالب خانه های محیط زیست به صورت مستمر برقرار کرده ایم.

عابدینی در پایان از قابلیت ها و تنوع محیط زیستی هرمزگان سخن گفت و خاطرنشان کرد: مهم ترین مساله، پایداری آموزش محور ویژه کارشناسان و عموم مردم برای حفظ گونه های متنوع زیست محیطی در سطح استان می باشد.

انتهای پیام/