ی. مرداد ۲۳ام, ۱۴۰۱

آموزش و پرورش نیازمند مشارکت اولیا و خانواده ها است

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آموزش و پرورشی موفق خواهد بود که معلمانش احساس عدم تعلق و جدایی از مدرسه نداشته باشند و مدرسه را از خودشان بدانند. آموزش و پرورش ما به مشارکت همه اولیا و خانواده ها نیاز دارد.

دکتر عباس میرزاد در مراسم جشن شکوفه ها در بندرعباس، ضمن تبریک به مناسبت ورود نوآموزان به کلاس درس و مدرسه گفت: معمار هر جامعه ای نهاد آموزش و پرورش است که در کنار دیگر ارگانها و خانواده می تواند در رشد و شکوفایی فرزندان ما نقش بسزایی داشته باشد‌.

وی از اولیای مدارس و والدین خواست در نحوه رفتار و برخورد با نوآموزان و دانش آموزان دقت عمل لازم را داشته باشند تا آینده سازان این مرز و بوم در امنیت کامل روانی به یادگیری بپردازند و از هر گونه آسیب اجتماعی پیشگیری کنند.

میرزاد با بیان اینکه دانش آموزان با این جشن ورود خود را به زندگی ۱۲ ساله تحصیل را آغاز می کنند گفت: هدف از برگزاری این جشن، آشنا کردن نوآموزان با فضای جدید مدرسه پیش از آغاز رسمی کلاس ها است، چرا که اگر مدرسه محیط آشنایی برای نوآموز نباشد، پذیرش قطع وابستگی از والدین و رغبت داشتن برای ورود به مدرسه از سوی دانش آموز دشوار خواهد شد.

میرزاد هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد فضایی جذاب و خاطره انگیز برای این دانش آموزان درآغاز سال تحصیلی، آگاه کردن آنان از قوانین و آشنایی با محیط مدرسه عنوان کرد و افزود: با توجه به نگرانی برخی اولیا از نخستین حضور فرزندشان در مدارس، زمینه آشنایی اولیا و معلمان فراهم می شود تا با رفع نگرانی آنان در زمان بازگشایی رسمی مدارس، چنین مشکلاتی به حداقل ممکن کاهش یابد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، شرکت نوآموزان و اولیای آن ها در جشن شکوفه ها را گامی در جهت تشویق و ترغیب آنان به فراگیری علم و دانش عنوان کرد و خاطر نشان کرد: نوآموزان در بدو ورودشان به مدرسه باید ابتدا به نحوی از سوی والدین و سپس از سوی کادر آموزشی مدرسه ساماندهی شوند که احساس رغبت و خوشایندی از اولین روز مدرسه در ذهن آنان ایجاد شود، زیرا اگر برای مثال، اولیا تصویر مناسبی از مدرسه، سرپرستان و نوآموزان دیگر ارائه ندهند، این امر هراسی در نوآموز ایجاد می کند که از بین بردن این هراس نسبت به یادگیری و محیط مدرسه، ماه ها طول خواهد کشید.

وی حضور اولیا در کنار نوآموزان در روز جشن شکوفه ها را دلیلی بر امن بودن محیط مدرسه در نظر نوآموزان و آرامش بخشی به آن ها دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *