آنچه در دین اسلام به آن به کررات اشاره شده است حفظ آبروی مومن و مسلمان است

(( بابک پارسا )) چندی پیش اخباری مبنی بر اختلاس یکی از مدیران سابق راه و شهر سازی استان هرمزگان در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد ، که البنه با شناختی که از ایشان داشتیم و البته تحقیق میدانی که انجام دادیم متوجه شدیم که ایشان مرتکب اشتباه نشده اند و این مبلغی […]

(( بابک پارسا ))

چندی پیش اخباری مبنی بر اختلاس یکی از مدیران سابق راه و شهر سازی استان هرمزگان در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد ، که البنه با شناختی که از ایشان داشتیم و البته تحقیق میدانی که انجام دادیم متوجه شدیم که ایشان مرتکب اشتباه نشده اند و این مبلغی که عنوان شده صرفا بعنوان پاداش به مجموعه خود و البته در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم داده شده است ، حال آنکه چقدر آسان با آبروی دیگران بازی می شود ، بدون آنکه جرمی صورت گرفته شده باشد نکته ی مهمی است که باید به آن رسیدگی شود . اما آنچه در دین اسلام به آن به کررات اشاره شده است حفظ آبروی مومن و مسلمان است ، حتی اگر خواسته یا ناخواسته مرتکب خطایی شده باشد ، و این همان چیزیست که امروزه کمتر مشاهده می شود ، مهندس فرشید دستوان یکی از مدیران بومی خدوم ، دلسوز و کاربلد است که ثمرات خدمات و زحماتش در استان هرمزگان به وفور دیده می شود  ، یکی از آموزه‌های مهم تربیتی که مورد تاکید مکتب انسان ساز اسلام قرار دارد ضرورت حرمت آبروی دیگران و زود قضاوت نکردن درباره هیچ فرد یا اتفاقی است. این موضوع آن‌قدر مهم است که تجاوز به آبروی دیگران جزء بزرگ‌ترین گناهان محسوب شده و از طرف خداوند وعده عذاب الیم داده شده است.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ آذَوْا مُوسَى فَبَرَّأَهُ اللَّهُ مِمَّا قَالُوا وَکَانَ عِندَ اللَّهِ وَجِیهًا؛ کسانى‌که ایمان آورده‌‏اید مانند کسانى مباشید که موسى را [با اتهام خود] آزار دادند و خدا او را از آن‌چه گفتند مبرا ساخت و نزد خدا آبرومند بود

در روزهای اخیر نیز مهندس آرش رضایی مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان هرمزگان نیز در مورد این خبر متنی را منتشر کرد:

دفاع مدیر کل فعلی راه و شهرسازی هرمزگان از مدیر کل سابق

آرش رضایی، مدیرکل فعلی راه و شهرسازی استان هرمزگان با انتشار متنی از فرشید دستوان مدیر کل سابق این اداره کل که به اختلاس متهم شده است دفاع کرد. متن این دفاعیه به این شرح است:
با سلام
با عنایت به انتشار خبری مبنی بر محکومیت جناب آقای مهندس دستوان در فضای مجازی لازم است مواردی را به اطلاع همگان رسانده شود.
۱٫ با توجه به شناختی که بنده از ایشان و خانواده محترم شان دارم از هر لحاظ واقعا خانواده ای محترم و سالم بوده و هستند.
۲٫از زمانی که بنده توفیق خدمت در مجموعه راه و شهرسازی دارم شاهد آثار خدمات بی شائبه ایشان در سطح استان در حوزه راهسازی،تولید مسکن و…در سنوات خدمتشان به عنوان مدیر کل راه و شهرسازی می باشم.
۳٫حقیقت موضوعی که به عنوان اختلاس در فضای مجازی مطرح شده در واقع جابجایی اعتبار به منظور کمک به پرسنل خدوم راه و شهرسازی در آن مقطع زمانی بوده که به حساب آنها واریز شده و منفعت شخصی برای مهندس دستوان نداشته است.
۴ جابجایی اعتبار توسط احدی از پرسنل اداری انجام شده ولی به هر حال نیت سوء در بین نبوده و مدارک و مستندات این امر را تایید می نماید.
این پرونده در مستشاری دیوان محاسبات کشور مطرح وبا توجه به عدم مدخلیت ایشان در جابجایی اعتبار تبرئه شده اند.
همچنین در قرار نهایی شعبه بازپرسی پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس قرار منع تعقیب برای ایشان صادر گردیده است.
این رای تخلفات اداری نیز به تازگی به ایشان ابلاغ گردیده است.و ایشان ظرف ٣ ماه فرصت اعتراض دارند.
۵٫علی ایحال با توجه به موارد فوق و مغفول ماندن حقیقت موضوع و مظلوم واقع شده جناب آقای مهندس دستوان و خانواده محترم ایشان ،وظیفه دینی و شرعی خود دانستم موارد فوق را به اطلاع برسانم .
به امید عاقبت بخیری همگان.
آرش رضایی – مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان

احسنت و صد درود بر این مدیر شجاع و عادل ، که اینچنین آگاهانه و شجاعانه از همتای سابق خودش دفاع کرده است

 

(مهسا پارسا)