آیت‌الله رئیسی در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حضور یافت

رییس جمهور صبح امروز برای بازدید و بررسی منطقه راهبردی مکُران ، حضور در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیدار با مردم جاسک وارد هرمزگان شد و برای بازدید از توانمندی های نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حضور یافت.  ، آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به هرمزگان […]

رییس جمهور صبح امروز برای بازدید و بررسی منطقه راهبردی مکُران ، حضور در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیدار با مردم جاسک وارد هرمزگان شد و برای بازدید از توانمندی های نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حضور یافت.

 ، آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به هرمزگان ، ضمن بازدید هوایی از منطقه جاسک ، مناطق مختلف حوزه راهبردی سواحل مکُران را مورد بررسی قرارد داد.

رییس جمهور به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حضور پیدا کرد تا از توانمندی‌های این نیرو بازدید کند.

آیت‌الله رئیسی در این مراسم با حضور بر عرشه ناوشکن سهند از رژه یگان‌های نیروی دریایی ارتش سان خواهد دید.

رئیسی همچنین قرار است ‌ضمن بازدید از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش و دیدار با خانواده معظم شهدای این نیرو، در مراسم رژه یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی حضور پیدا کند.

وی در جریان این سفر همچنین با حضور در اجتماع مردم جاسک، سخنرانی خواهد کرد.

مَکُران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از رأس‌الکوه در غرب جاسک تا جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است.

بارها در صحبت های رهبر معظم انقلاب و همچنین برخی از فرماندهان نظامی ارشد در سالهای اخیر به توسعه سواحل مکران که نقطه اتصال کریدور شمال- جنوب است، مورد تاکید قرار گرفته است.