آینده تایپ بدون کیبورد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : به‌زودی نشستن جلوی اسکرین و تایپ کردن با کیبورد قدیمی خواهد شد. در عوض، به گفته محققان فاز بعدی تعامل انسان-کامپیوتر “زُل زدن به هوا” و تایپ شدن کلمات به‌طور خودکار خواهد بود. اگر آینده اسکرین با واقعیت افزوده/ Augmented Reality گره بخورد(بر اساس پیش‌بینی تیم کوک مدیر […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : به‌زودی نشستن جلوی اسکرین و تایپ کردن با کیبورد قدیمی خواهد شد. در عوض، به گفته محققان فاز بعدی تعامل انسان-کامپیوتر “زُل زدن به هوا” و تایپ شدن کلمات به‌طور خودکار خواهد بود.

اگر آینده اسکرین با واقعیت افزوده/ Augmented Reality گره بخورد(بر اساس پیش‌بینی تیم کوک مدیر اجرایی اپل) شاهد یک فضای مجازی جلوی کاربر خواهیم بود که می‌تواند اشیای روی صفحه را ببیند و نحوه ارتباط با این اشیاء می‌تواند روی صفحه‌کلید مجازی تأثیرگذار باشد.

آینده تایپ، بدون کیبورد

«پرولا کریستن سون» از بخش «مهندسی سیستم‌های تعاملی» دانشگاه کمبریج معتقد است میزهای آینده عاری از سخت‌افزار خواهند بود و روی آن نه لپ‌تاپ می‌بینید، نه موبایل و نه کیبورد!

با توسعه نسل جدید کیبوردهای مجازی مشکلاتی مانند سندرم Carpel Tunnel(نشانگان مجرای مچ دست)، RSI(آسیب فشار تکراری)، درد کمر و فشار چشم از میان خواهند رفت.

کیبورد موردنظر نیز مشکلات خاص خود را دارد و تیم تحقیقاتی به رهبری کریستن سون، هدبند واقعیت مجازی را طراحی کرده و از طریق سخت‌افزار اسکرین و کیبورد مجازی را به آن متصل کردند. در این سیستم چیزی فشرده نمی‌شود بلکه از طریق سنسور عمقی، تایپ و عمق در یک فضای مجازی و نه واقعی ردیابی می‌شود. آن‌ها یک «یادگیری ماشین» نیز به این سیستم اضافه کردند تا کلمات پرکاربرد با تایپ اولین کارکتر، جلوی چشم کاربر ظاهر شود. (فناوری ظاهر شدن کلمات به‌طور خودکار با اولین کارکتر، پیش‌تر برای زبان انگلیسی و آلمانی توسعه داده‌شده است)

اخیراً تیم دکتر کریستن سون با زل زدن از یک کلید روی کلید بعدی، قابلیت تایپ مجازی را فراهم کرده و آن را در کنفرانس هوش مصنوعی در کمبریج به نمایش گذاشتند.

تایپ کردن از طریق فکر کردن نیز گام بعدی برای توسعه چنین کیبوردهایی است که به‌زودی نمونه‌های اولیه آن رونمایی می‌شود.

افرادی مانند ایلان ماسک معتقدند آینده هوش مصنوعی با نصب سخت‌افزار داخل بدن انسان امکان‌پذیر می‌شود و الکترودهای مصنوعی به سلول‌های مغز متصل شده و کارها انجام می‌شود.

به‌زودی نویسندگان و شاعران با خیره شده به دوردست، تایپ کرده و جملات خود را ثبت می‌کنند.