آیین تکریم ومعارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون این مراسم با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان، معاون استانداری هرمزگان ، نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مدیران دستگاههای اجرایی وصنایع استان ، سمن های زیستی و سایر علاقمندان در سالن اجتماعات شرکت گاز سرخون وقشم برگزار شد مهندس  مجید وفادار مدیرکل اسبق اداره کل […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

این مراسم با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان، معاون استانداری هرمزگان ، نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مدیران دستگاههای اجرایی وصنایع استان ، سمن های زیستی و سایر علاقمندان در سالن اجتماعات شرکت گاز سرخون وقشم برگزار شد

مهندس  مجید وفادار مدیرکل اسبق اداره کل حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان در آیین معارفه مهندس حبیب مسیحی بعنوان مدیرکل جدید این اداره کل بیان کرد : از همه واحدهای تولیدی و خدماتی ، تشکل های زیست محیطی ، خبرنگاران استان و همچنین محیط بانان تشکر ویژه دارم . از همه شهردادان ، اعضا محترم و فرمانداران ، نیروی انتظامی و قوه قضایی نیز کمال تشکر را دارم .

وفادار افزود:  ما چهار تالاب بین المللی در استان هرمزگان  داریم و در  تلاش هستیم تا یک تالاب را نیز ثبت نمائیم  .

در روز ۱۳ بهمن برابر با  روز ملی تالابهارا  در استان هرمزگان و در بندرخمیر خواهیم داشت ، وفادار درادامه سخنان خود درخصوص اهمیت حفاظت از تالاب ها  به تدوین برنامه جامع تالاب تدوین برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب های استان اشاره کرد.

  وی درادامه ارائه عملکرد  دوره مدیریت خود به افزایش  ردیف های پستی از  ۱۳۹پست به ۴۸۷ ردیف پستی برای محیط زیست استان سخن گفت .

 متاسفانه استان هرمزگان با توجه به پتانسیل گسترده زیست محیطی با کمبود نیرو مواجه است در این دوره ماتوانستیم از مجوز اخذ ۲۰۰ نیروی کارشناسی محیط زیست کشور  ۸ نیروی کارشناسی  و ۱۳ نفر برای نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان مجوز اخذ نمائیم .

اینجانب از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست  نیز تشکر ویژه  دارم که با اطمینان به نیروهای بومی مهندس مسیحی را بعنوان مدیرکل محیط زیست به خدمت گرفتند ، همچنین جای دارد  از استاندارهرمزگان  ومعاون سیاسی امنیتی استانداری  نیز کمال تقدیر نمایم ، که همواره  یار و یاور بنده بودند ، وفادار در پایان از زحمات کلیه همکاران خود در اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان تقدیر کرد .

: اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری در مراسم معارفه مدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان بیان کرد : خداوند دریا، هوا، زمین  را پاک آفرید و اینها همه سنت الهی هستند، همچنین خداوند انسان را هم پاک آفرید پس انسان هم سنت الهی است ، اداره حفاظت محیط زیست وظیفه اش حفاظت از همین پاکی هاست

وی  افزود ؛ در جامعه بعضا” مشاهده میکنیم نگاه برخی ها به محیط زیست مانند نگاه به یک کالای لوکس است اما این گونه نیست، همگان باید بپذیرند که محیط زیست یک کالای ضروری است و همه باید به دنبال بدست آوردن آن باشند، البته راه درازی است تا ما متوجه شویم که اهمیت محیط زیست چقدر مهم است، لذا باید مطابق زمان  و بروز پیش برویم تا  روز به روز ضرورت محیط زیست را شاهد باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان ادامه داد ؛ همه ما بعنوان انسان در یک جبهه باید باشیم در حوزه محیط زیست باید یم هدف مشترک داشته باشیم.

اکرمی در پایان گفت ؛ هر رفتنی یک پشتوانه بجای میگذارد، مجید  وفادار یک کارنامه ای را از خود بجا گذاشت بنده با شناختی که از ایشان دارم گواه میدهم که ایشان تمام تلاش خود را در حفاظت از محیط زیست انجام داد و برای ایشان آرزوی سربلندی دارم.

وی در سخنان پایانی خود از  دکتر کلانتری  معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاطت محیط زیست کشور و دکتر تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان به جهت اینکه   توانستند به یکی از فرزندان هرمزگان اعتماد نمایند  و امکان خدمت را برای وی فراهم آوردند تبریک  و تقدیر عرض می نمائیم .

احمد مرادی نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس  شورای اسلامی با حضور در آیین تکریم ومعارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان افزود: خداوند را شاکریم که در جمع دوستان محیط زیستی هستیم اینجانب به مانند دیگر عزیزان از زحمات  وتلاش های مستمر ومتعهدانه که چه در زمان کارشناسی و چه در عرصه  مدیریت خود در پیشرفت وتوسعه محیط زیست استان تقدیر می نمایم . از آقای تجریشی، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط‌زیست نیز تقاضا دارم از آقای وفادار در سطح کشور استفاده کنند. به نمایندگی از مردم و سایر نمایندگان هرمزگان در مجلس حضور آقای مسیحی که از فرزندان و نیروهای استان هرمزگان و سازمان حفاظت محیط‌زیست است را تبریک می‌گویم و امیدوارم با همین تعامل و نگاهی که در جهت توسعه استان وجود دارد این پرچم بالا بماند و این راه و مسیر ادامه یابد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در حال حاضر نمی‌توانیم پاسخ به‌حق مطالبات جوانانمان که در کنار آلایندگی‌های این صنایع زندگی می‌کنند را بدهیم، هرچند به جد پیگیریم و کوتاه نمی‌آییم چراکه باید حق جوانانمان را باید بگیریم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرمزگان استانی صنعتی و پالایشگاهی است و مردم نجیب هرمزگان خیلی در این زمینه تحمل می‌کنند و مطمئناً آسیب‌هایی به آن‌ها وارد است و انتظار دارند در قبالش سهمی هم داشته باشند، بخشی از این سهم مربوط به محیط‌زیست است که باید پیگیری شود.

مرادی افزود: چندین سال حق این مردم ضایع شده، امسال با پیگیری‌های انجام شده در خصوص موضوع آلایندگی بخشی از این سهم داده شد، اما هنوز این سهم به‌خصوص درزمینهٔ اشتغال نادیده گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر نمی‌توانیم پاسخ به‌حق مطالبات جوانانمان که در کنار آلایندگی‌های این صنایع زندگی می‌کنند را بدهیم، هرچند به جد پیگیریم و کوتاه نمی‌آییم چراکه باید حق جوانانمان را باید بگیریم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه تقسیمات کشوری و قضایی شرایط مشخصی در کشور وجود دارد اما انتظار داریم مسائل مربوطه را به حفاظت محیط‌زیست واگذار کند، متأسفانه برخی از استان‌های هم‌جوار نیابت قضایی می‌گیرند وارد استان هرمزگان می‌شوند و باعث تنش امنیتی می‌شوند که امیدواریم این مشکل را به‌خصوص در بندرخمیر داریم برطرف شود.

مرادی افزود: نمی‌شود با ۳۰ درصد نیرو راندمان بالای کاری داشت و این سختی را عزیزان در هرمزگان به جان خریدند، به صلاح نیست در این استان با ۳۰ درصد نیرو کار کنیم.

دکتر تجریشی معاون انسانی سازمان محیط زیست کشور در مراسم معارفه مدیرکل جدید اداره حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان بیان کرد ؛ تشکر از کسانی که برای کشور زحمت می‌کشند یک سنت نیک است، بنده از طرف خودم و جناب دکتر کلانتری از آقای دکتر وفادار کمال تشکر را دارم، وی ادامه داد

دکتر تجریشی در رابطه با انتصاب مهندس مسیحی باید بیان کنم : ایشان مدیری لایقی هستند و در این سالها تلاشهای زیادی در حوزه داشته اند، وی گفت ؛ در استان هرمزگان همه ی نعمتها موجود است و وجود صنایع مختلف دراین استان موجب توسعه این استان شده است اما نکته حائز اهمیت این است که مدیرانی جوان همچون حبیب مسیحی بتوانند با وجود همه مشکلات رسالت اصلیشان را که حفاظت از محیط زیست است را به خوبی ایفا نمایند.

وی با بیان اینکه امیدواریم عملکرد آقای مسیحی هم در آینده قابل‌قبول باشد، افزود: ما قدر نیروها و سرمایه‌های خود را میدانیم اما وقتی تغییر و تحولات اتفاق می‌افتد انتظارات خود را نیز بالاتر می‌بریم.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط‌زیست تصریح کرد: هرمزگان دارایی‌های بالایی دارد، مساحت بالای تالابی، زیست‌کره، حرا، خور، نوار ساحلی و همه این‌ها سرمایه بسیار بالایی است و باید بااین‌همه سرمایه اقتصاد و اشتغال بهتر داشته و صنعت را به اقتصاد و صنعت سبز وصل کنیم؛ این انتظاراتی است که از مدیر جدید داریم، امکانات کم است اما به‌موازات آن دارایی‌ها هم در این استان زیاد است.

تجریشی خاطرنشان کرد: باید هم توسعه اقتصادی داشته باشیم، هم نسل‌ها، سلامت انسان‌ها و اشتغال پایدار را ببینیم و بتوانیم زندگی خوبی داشته باشیم، این چیزی است که از آقای مسیحی انتظار داریم تا با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی نشان دهد می‌توان استانی توسعه‌یافته و نمونه‌ای برای کل کشور داشت.

وی افزود: امیدوارم همه همان‌طور که به آقای وفادار کمک کردند به آقای مسیحی هم کمک کنند تا در اهداف و عملکرد خود موفق باشد.

مهندس حبیب مسیحی مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان در مراسم معارفه خود ضمن زنده داشتن یاد و خاطره شهدا، مخصوصا” شهدای محیط بان بیان کرد ؛ بنده وظیفه دارم از دکتر کلانتری و دکتر تجریشی تشکر کنم که به اینجانب اطمینان کردند، همچین از استاندار محترم تشکر و قدردانی میکنم که فرصتت خدمت را به بنده عطا نمودند، همچنین از نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ستان آیت الله  نعیم آبادی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سپاسگزارم .

وی افزود :  سمن های زیست محیطی همواره یار و هیار محیط زیست بودند لذا تشکر ویژه ای از این عزیزان دارم. وی ادامه داد : امیدوارم بتوانم خدمتم را در چارچوب اهداف سازمان انجام دهم و آنچه از تجربیات آقای وفادار بهره بردم راهگشای خدمت من باشد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان تصریح کرد: از خدا شاکرم که توفیق خدمت را به من داد تا به هم استانی‌هایم در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های سازمان قدم بردارم و خدمت کنم تا این توسعه پایداری که در استان شکل گرفته را به یک تعالی برسانیم. مسیحی تازیانی افزود: از خدا می‌خواهم سرانجام به‌گونه‌ای باشد که خشنود باشد و ما نیز رستگار باشیم.

m7 1m6 1m5m4m3m2m1 1

m23m22m21m20m19m18m17 1m15m14m13 1m12 1m11