اتمام احداث فونداسیون بتنی در بنادر مقام و لنگه/ اسکله‌های فلزی شناورها برای اتصال به خشکی نیازمند اتصال به فوندانسیون بتنی هستند

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات احداث فونداسیون بتنی به منظور نصب اسکله‌های فلزی شناور بنادر مقام و لنگه در غرب استان به پایان رسید. “فریدون پیشدار” با اشاره به اتمام احداث فونداسیون بتنی در بنادر مقام و لنگه افزود: این طرح شامل عملیات جانمایی محل بهینه نصب اسکله […]

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات احداث فونداسیون بتنی به منظور نصب اسکله‌های فلزی شناور بنادر مقام و لنگه در غرب استان به پایان رسید.

“فریدون پیشدار” با اشاره به اتمام احداث فونداسیون بتنی در بنادر مقام و لنگه افزود: این طرح شامل عملیات جانمایی محل بهینه نصب اسکله خاکبرداری آرماتوربندی و بتن‌ریزی است که در راستای افزایش ایمنی تردد دریایی مسافری و گردشگری انجام شد.

وی ادامه داد: این نوع فونداسیون‌ها با ۱.۷۵ متر ارتفاع دارای ۳.۵ متر طول و ۲متر عرض بوده که مطابق استانداردهای ملی طراحی و اجرا شده است.

به گفته معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ ساخت این نوع فونداسیون زودتر از مراحل انتقال و نصب اسکله انجام شده تا بیش‌ترین استحکام لازم را در هنگام بهره‌برداری داشته و قادر به تحمل بارهای ثابت و متناوب باشد.

پیشدار اضافه کرد: اسکله‌های فلزی شناور برای اتصال به خشکی نیازمند پل دسترسی و اتصال به فوندانسیون به ویژه بتنی هستند تا رفت و آمد مسافران و گردشگران، تیم‌های امداد و نجات و سایر بهره‌برداران از خشکی به اسکله شناور با ایمنی مطلوب و سهولت امکان‌پذیر باشد.