اجازه نمی‌دهیم برخی سومدیریت‌ها، دستاورد سفرهای استانی رییس جمهور را زیر سوال ببرد

علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با دور دوم سفر رییس جمهور کشورمان و اعضای هیت دولت در استان البرز حضور پیدا کرده است در بازدید ازشرکت دانش‌بنیان فارمد پلاست گفت: خوشبختانه سفر اول رییس جمهور به استان البرز پربرکت بوده و این استان ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات […]

علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با دور دوم سفر رییس جمهور کشورمان و اعضای هیت دولت در استان البرز حضور پیدا کرده است در بازدید ازشرکت دانش‌بنیان فارمد پلاست گفت: خوشبختانه سفر اول رییس جمهور به استان البرز پربرکت بوده و این استان ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات استانی را دریافت کرده است، گفت: مردم باید نتیجه این سفرها را در زندگی خود ببیند و اجازه نمی‌دهیم برخی سو مدیریت‌ها، ماحصل سفرهای استانی را زیر سوال ببرد.

علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با دور دوم سفر رییس جمهور کشورمان و اعضای هیت دولت در استان البرز حضور پیدا کرده است.

سلاجقه در بازدید از شرکت دانش‌بنیان فارمد پلاست اظهار داشت: سفرهای استانی کمک می‌کند که با مسائل و مشکلات از نزدیک مواجه شویم. در این سفر هم نگاه بنده نسبت به مسائلی که در اشتهارد و البرز وجود دارد، عوض شد.

وی ادامه داد: مباحث شهرستان را پیش از این می‌دانستم اما امروز دیدم که در بحث محیط زیست انسانی مشکلات زیادی وجود دارد که البته با رویکردی که در استان شکل گرفته در حال اصلاح شدن است. در این زمینه از رویکرد فرماندار و مجموعه شهرک‌های صنعتی تشکر می‌کنم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استان البرز را نه می‌توان از تهران تفکیک کرد و نه اینکه به عنوان پایتخت به آن نگاه کرد. البرز علیرغم مساحت کوچک، ظرفیت درآمدی بالا و رشد جمعیت و مهاجرت‌های محیط زیستی فراوانی دارد.

معاون رییس جمهور با اشاره به کمبود نیرو در گشت‌های شبانه اداره کل محیط زیست اشتهارد گفت: روند این گشت‌ها باید اصلاح شود و نمی‌شود کارمندی که از صبح مشغول کار بوده، شبانه نیز پایش انجام دهد. این عزیزان تاکنون واقعا کار خارق‌العاده و جهادی انجام داده‌اند.

سلاجقه با اشاره به معضلات محیط زیستی فراوان شهرستان اشتهارد در بحث آلودگی منابع آب و خاک بیان کرد: این معضلات سلامت مردم را به خطر انداخته و باید همین الان جلوی کار را بگیریم.

وی با اشاره به آلایندگی‌های ناشی از شهرک‌های صنعتی اشتهارد گفت: شهرک صنعتی اشتهارد چند صد کیلومتر زمین و آب را تا رودخانه شور از بین ‌می‌برد که این قابل پذیرش نیست و باید نهایتا تا پایان سال، این آلودگی متوقف شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم که از ابتدای سال ۱۴۰۳، یک قطره از این پساب‌ وارد رودخانه شور شود. در این رابطه، بحث اعتبارات لازم را در دولت مطرح می‌کنم و همچنین می‌توانیم صندوق ملی محیط زیست را نیز پای کار بیاوریم.

معاون رییس جمهور گفت:  باید طرح جامع  محیط زیستی برای شهرستان و برای کل استان آماده شود.

سلاجقه با بیان اینکه بارگذاری صنعتی در اشتهارد ۵،۶ برابر متوسط کشور است، هشدار داد: ظرفیت محیط زیستی شهرستان دیگر کشش بارگذاری سنگین مانند فولاد را ندارد و اگر قرار به بارگذاری باشد، تنها مواد غذایی و… قابل قبول است.

وی بیان کرد: ازدیاد چاه‌های غیرمجاز نیز دیگر مشکل این شهرستان است که باید توسط وزارت نیرو، آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای رسیدگی شود‌.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه خوشبختانه سفر اول رییس جمهور به استان البرز پربرکت بوده و این استان ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات استانی را دریافت کرده است، گفت: مردم باید نتیجه این سفرها را در زندگی خود ببیند و اجازه نمی‌دهیم برخی سو مدیریت‌ها، ماحصل سفرهای استانی را زیر سوال ببرد.

معاون رییس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در اینجا هستم تا تمام موارد حاکمیتی را پیگیری کنم و نه فقط محیط زیست.