اختصاص روزانه ۵۰ تخت به بیماران کرونایی هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اختصاص روزانه ۵۰ تخت به بیماران کرونایی این استان خبر داد. دکتر حسین فرشیدی در سومین نشست خبری ویدئو کنفرانسی سال ۱۴۰۰ با رسانه‌های استانی و کشوری، ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان حوزه رسانه افزود: در این روزهایی که دنیا درگیر سنگینی بار خبرهای نادرست نسبت به درست […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اختصاص روزانه ۵۰ تخت به بیماران کرونایی این استان خبر داد.

دکتر حسین فرشیدی در سومین نشست خبری ویدئو کنفرانسی سال ۱۴۰۰ با رسانه‌های استانی و کشوری، ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان حوزه رسانه افزود: در این روزهایی که دنیا درگیر سنگینی بار خبرهای نادرست نسبت به درست شده، کار شماها در تهیه گزارشهای صحیح، انتقال مشکلات و ارائه راهکارها به مسئولین، انتشار اخبار مفید به مردم و ایجاد توازن در جامعه خبری، بسیار مشکل و سخت شده است.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه امیدوارم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم راه ابا عبدالله الحسین (ع) را ادامه دهیم، ابراز کرد: ازشهروندان می خواهم برای سلامتی خود، همراهان و کسانی که برای عزاداری تجمع می‌کنند، تمامی پروتکل‌ها را رعایت کنند و ناآگاهانه باعث انتقال ویروس نشوند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد عدم رعایت دستورالعمل‌ها در این چند روزه در مراسم‌ها هستیم، اظهار کرد: دو هفته تعطیلی مطلق در کشور واقعاً نیاز است، دو هفته‌ای تعطیلی کامل که ترددها به صفر برسد و کنترل شدید اعمال شود نه دو هفته‌ای که مردم عازم سفر شوند.

فرشیدی با بیان اینکه قطع زنجیره بیماری یک ضرورت است، اضافه کرد: باید ترددهای غیر ضروری به استان و حتی پروازها محدود شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطر نشان کرد: عمده بیماران از تجمعات کوچک خانوادگی هستند؛ از علما تقاضا داریم به این موضوع ورود کنند و اگر قرار است مجلسی نیز برگزار شود حتما بصورت مجازی باشد.

دکتر فرشیدی ابراز  کرد: در یک ماه آینده واکسیناسیون سرعت بیشتری پیدا می کند؛ امیدواریم با واکسینه کردن حداقل ۷۰ درصد استان کاهش محسوسی درموارد بیماری داشته باشیم.