چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

اختصاص ۱۰۲۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی به هرمزگان در سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارشی از قانون بودجه سال ۹۸ در این نشست، عنوان کرد: در بودجه سال جاری میزان اعتبارات تملک دارایی و توازن منطقه‌ای اختصاص یافته به هرمزگان برای انجام پروژه های عمرانی بالغ بر ۱۰۲۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان از این لحاظ رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص داده و تلاش می‌کنیم با استفاده از این اعتبارات طرح‌های عمرانی در هرمزگان تقویت و تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه میزان بودجه جاری هرمزگان در سال جاری بالغ بر ۳۴۴ میلیارد تومان است، افزود: انضباط مالی باید در دستگاه‌های اجرایی استان حاکم و رعایت شود.

همتی با اشاره به افزایش میزان حقوق و دستمزد کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سال جاری، تصریح کرد: تمامی کارکنان و کارمندان مجموعه دستگاه‌های اجرایی با ایثار و فداکاری در حال تلاش هستند و با این افزایش حقوق سعی می کنیم بخشی از زحمات آنها جبران شود.

وی گفت: سال ۹۸ سالی است که همه با هم باید تلاش کنیم تا توطئه های دشمنان از جمله تحریم ها خنثی و بی اثر شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم میزان بودجه هرمزگان به سطح قابل قبول تری برسد، تصریح کرد: تمامی مدیران و نمایندگان استان باید تلاش کنند که سهم بیشتری از ردیف های بودجه ای متمرکز ملی به هرمزگان اختصاص یابد.

همتی خواستار نظارت دقیق و منظم فرمانداران بر روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها شد و بیان داشت: مجموعه دستگاه های اجرایی باید به صورت یکپارچه در شهرستان ها زیر نظر فرمانداری‌ها فعالیت کنند.

وی اظهار داشت: در توزیع منابع و اعتبارات باید سیاست در اولویت قراردادن اختصاص بودجه به پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالاتر رعایت گردد تا طرح‌های عمرانی با سرعت بیشتری تکمیل و بودجه به شکل بهینه تری هزینه شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح‌های عمرانی، باید از ظرفیت قانونی تهاتر با جدیت و دقت بیشتری استفاده کنیم تا روند پرداخت مطالبات پیمانکاران تسریع شود.

همتی با تاکید بر اینکه اولویت همه کارهای ما ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی و جوانان استان هرمزگان است، خاطر نشان کرد: این استان به نیروی انسانی خوب در همه عرصه‌ها نیاز دارد و باید برای   ترویج فرهنگ کار تلاش بسیاری داشته باشیم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *