ج. خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰

اختصاص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار به پروژه جمع آوری آب های سطحی شهر قشم

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، محرم بهاروند با اعلام این خبر اظهار کرد: این پروژه در چهار مسیر شهر قشم و به منظور کنترل سیلاب و جمع آوری آب های سطحی ناشی از باران و هدایت آن به سمت دریا به اجرا درمی آید.
وی ادامه داد: مسیر نخست از چهراه رسالت به سمت چهارراه پردیس به طول ۴۹۰ متر در ابعاد ۸۵ در ۱۲۰ سانتی متر و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال برای انحراف آب های سطحی از محله چابهار اجرا می شود.
معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: دو کانال نیز در محدوده بازار قدیم شهر قشم اجرا می شود که حد فاصل سه راه آزمایشگاه دکتر جعفری در بلوار ولیعصر را به کانال موجود در بازار قدیم وصل می کند.
به گفته بهاروند، طول کانال سه راه آزمایشگاه دکتر جعفری تا سه راه مخابرات ۲۰۸ متر در ابعاد ۶۵ در ۹۰ سانتی متر و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال می باشد.
وی با اشاره به ادامه این کانال به طول ۱۵۵ متر گفت: ابعاد کانال مذکور ۸۵ در ۱۲۰ سانتی متر می باشد که با اعتبار دو میلیارد ریال سه راه مخابرات را به کانال قدیمی بازار قدیم متصل می کند.
معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در بخش سوم این پروژه،به منظور جمع آوری آب های سطحی در اراضی بالادست و جلوگیری از سرریز شدن آب باران به سمت بازار قدیم، کانالی به طول ۴۰۶ متر و ابعاد ۸۵ در ۱۲۰ سانتی متر، ضلع جنوبی بلوار صیادان را به دریا متصل می کند که اعتبار ریالی آن پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *