پ. فروردین ۳ام, ۱۴۰۲

ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه استانی هفته پژوهش

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نمایشگاه استانی هفته پژوهش خبر داد و گفت: در این نمایشگاه شاخص ترین پژوهش های انجام شده توسط محققین دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از امروز به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

دکتر تیمور آقاملایی افزود: نرم افزار کنترل عوارض جانبی شیمی درمانی، کپسول پاور فونیکس جهت درمان اختلال ناباروری مردان و محصول داروی گیاهی جهت درمان اختلالات عملکردی دستگاه گوارش جزو پژوهش های شاخص امسال در نمایشگاه هفته پژوهش می باشد.

دکتر آقاملایی از دیگر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این نمایشگاه را کتب، مجلات و پایان نامه های آموزشی، آخرین تحقیقات و دستاوردهای علمی در زمینه حشره شناسی و گونه های مختلف عقرب در مناطق مختلف استان و ارائه دستاوردهای دانشکده پزشکی در خصوص علم پزشکی عنوان کرد.

وی ارائه مشاوره های مختلف در زمینه تغذیه سالم، راه های کنترل و پیشگیری از کرم های روده ای، دیابت، روانشاسی، راههای کنترل و پیشگیری از مالاریا و لیشمانیوز (بیماری مشترک بین حیوان و انسان) و مشاوره و کارگاه از ایده تا خلاقیت را از برنامه های جانبی غرفه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دانست.

دکتر نسرین داوری دولت آبادی، دکتر قاسم بردبار و دکتر صغری فلاحی از فناوران دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شرکت کننده در این نمایشگاه بودند که محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند.

نمایشگاه هفته پژوهش (دستاوردهای پژوهش و فناوری سازمانها، ادارات و شرکتها) با حضور استاندار و مسئولین استانی افتتاح شد. این نمایشگاه به مدت یک هفته در سالن گفتگوی تمدن ها واقع در بندرعباس دایر است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *