د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

استاندار هرمزگان : با توجه به ظرفیت های قانون بودجه سال ۹۸ مدیران تلاش کنند از محل ردیف های بودجه متمرکز ملی، سهم بیشتری برای استان هرمزگان جذب شود

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرن ، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش جذب اعتبارات از ردیف های ملی و متمرکز بودجه ۹۷ عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش مجموعه استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی، هرمزگان توانسته در زمینه جذب این اعتبارات عملکرد قابل قبولی در سال گذشته داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های قانون بودجه سال ۹۸ نیز مدیران تلاش کنند از محل ردیف های بودجه متمرکز ملی، سهم بیشتری برای استان هرمزگان جذب شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به فعالیت های مجموعه پارک علم و فناوری در استان هرمزگان، افزود: برج علم و فناوری استان در حال تکمیل است که مجموعه کم نظیری در سطح کشور می باشد.

همتی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۳ شرکت دانش بنیان و مراکز رشد مختلف در دانشگاه‌های استان فعال هستند و با تکمیل برج علم و فناوری فضای مناسبی برای این شرکت ها و مراکز ایجاد می شود تا فعالیت های خود را توسعه دهند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: شرکت های دانش بنیان می‌توانند مسائل مختلف در حوزه های صنعت و معدن، گردشگری، کشاورزی و دیگر عرصه ها را با تکیه بر دانش و فناوری جدید حل کنند.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص وضعیت پوسیدگی دندان دانش آموزان پایه اول دبستان در هرمزگان، خاطرنشان کرد: در این راستا دانش آموزان پایه اول دبستان در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی مورد رصد قرار گرفته و مقرر شد جهت رسیدگی به وضعیت پوسیدگی دندان این دانش آموزان اعتباراتی از سوی استان و همچنین از ردیف های متمرکز دانشگاه علوم پزشکی اختصاص پیدا کند.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت بررسی وضعیت جذب نیرو در بنگاه های بزرگ اقتصادی استان هرمزگان، اظهار داشت: مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید در جلسه آینده این شورا گزارشی درباره نحوه جذب نیرو در این مجموعه را ارائه ‌دهد و به ترتیب در جلسات دیگر نیز دیگر بنگاه های اقتصادی جهت ارائه گزارش در جلسه حضور یابند.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: شرایط جذب نیرو در استان های مختلف باید یکسان و طبق قانون باشد.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که از طریق سرمایه‌گذاری های بزرگی که در هرمزگان انجام می‌شود، بیشترین اشتغال برای نیروهای بومی این استان ایجاد شده و آنها جذب بنگاه های اقتصادی شوند.

همتی یادآور شد: در عین حال باید توجه داشته باشیم که در آزمون استخدامی توانایی علمی حرف اول را می‌زند و برگزاری آزمون نیز عادلانه ترین روش برای گزینش افراد محسوب می‌شود و بر این اساس افراد جویای کار باید توانایی علمی خود را افزایش دهند.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب آقای سعید ناجی به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: آقای ناجی از نیروهای وزارت کشور است که سوابق خوب مدیریتی ازجمله معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی در استانداری های البرز و سمنان و همچنین سابقه فرمانداری را در کارنامه دارد و حضور ایشان در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منشاء خیر و برکت خواهد بود.

همتی با تاکید بر اینکه در برگزاری انتخابات، رعایت قانون و مقررات برای ما مهم است، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان با نهایت دقت برگزار شود و در این راستا دستگاه های نظارتی هماهنگی خوبی با مجموعه استانداری و فرمانداری ها دارند و هرمزگان از آمادگی لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند و برخوردار است و شاهد نشاط سیاسی در استان خواهیم بود.

وی گفت: با توجه به تجارب خوبی که آقای ناجی در مجموعه وزارت کشور دارد، با استفاده از تجربیات ایشان شاهد برگزاری انتخاباتی خوب با درجه اطمینان و سلامت بالا در استان خواهیم بود.

وی همچنین از تلاش های آقای بهروز اکرمی معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و آقایان ایرج حیدری و عباس میرزاد که مدتی سرپرستی این معاونت را برعهده داشتند، تشکر و قدردانی نمود.

استاندار هرمزگان یادآور شد: با توجه به اینکه استاندار باید پاسخگوی مسائل مختلف استان باشد بنابراین انتصاب معاونین استاندار، فرمانداران و بخشداران بر عهده استاندار می‌باشد و بنده نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا از مدیران قوی، با تجربه و دانش خوب استفاده شود.

وی گفت: در عین حال حق نظارت نمایندگان نیز محفوظ است و از نمایندگان استان به دلیل رعایت حدود قانونی اختیارات، تشکر می نمایم.

همتی بیان داشت: بنده با تمام وجودم تلاش می کنم تا در همه ابعاد بهترین خدمت را برای مردم هرمزگان داشته باشم و این را وظیفه خود می دانم که با تمام وجود برای مردم این استان کار کنم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *