استاندار هرمزگان در ابوموسی: استراتژی ما توسعه جزایر به سمت گردشگری است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در دهمین نشست شورای اداری در شهرستان ابوموسی با بیان اینکه امکانات تردد دریایی و هوایی برای شهروندان ابوموسی افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: با این وجود زمینه سازی برای بخش خصوصی نیز فراهم می شود. دکتر همتی در این نشست با اشاره […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در دهمین نشست شورای اداری در شهرستان ابوموسی با بیان اینکه امکانات تردد دریایی و هوایی برای شهروندان ابوموسی افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: با این وجود زمینه سازی برای بخش خصوصی نیز فراهم می شود.

دکتر همتی در این نشست با اشاره به جاذبه های زیبای ساحل جزیره ابوموسی، اظهار داشت: باید فرصت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم شود و استراتژی ما توسعه جزایر به سمت گردشگری است.

WhatsApp Image 2019 01 03 at 16.20.42وی با بیان اینکه دولت رقیب بخش خصوصی نیست،افزود: با تمام توان از بخش خصوصی حمایت خواهم کرد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با دعوت از تحصیلکرده ها و متخصصین در حوزه شیلات خاطر نشان کرد: شیلات ابوموسی یک ظرفیت بسیار بزرگی است که با رفع نواقص ها و راه اندازی سردخانه ۲ هزار تنی فرآورده های شیلاتی،اشتغال بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای صیادان و جوانان در آینده نزدیک فراهم خواهد شد.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به بحث گردشگری پرداخت و به توسعه جزایر در این حوزه تاکید فروان داشت و افزود: در جزیره ابوموسی این ظرفیت وجود دارد که این جزیره زیبا رقیب کیش و قشم شود.

دکتر همتی با اشاره به مطالعه طرح جامع برای گردشگری و توریستی ابوموسی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در جزیره ابوموسی باید یک طرح علمی و جامع جهت ایجاد فضای گردشگری و توریستی و اقتصادی تهیه شود که این امر موجب توسعه و رونق اقتصادی برای جزیره خواهد شد.

در ادامه مهندس رضا پوربابایی فرماندار شهرستان ابوموسی ضمن تبریک ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی، شهرستان ابوموسی بهترین امنیت در کشور را دارد که با اقتدار و آرامش کامل دولت خدمات درخور شآن مردم را ارائه می نماید.

WhatsApp Image 2019 01 03 at 16.20.43 مهندس پوربابایی خاطر نشان کرد تا پایان سال ۵۲ واحد منازل مسکونی نیز افتتاح و در اختیار شهروندان شریف ابوموسی قرار خواهیم داد.

وی در پایان به گزارش جامعی از شهرستان ابوموسی پرداخت.
“بابک پارسا”