پ. آذر ۱۰ام, ۱۴۰۱

استاندار هرمزگان در جمع مردم ابوموسی

1 دقیقه خوانده شده

استاندار هرمزگان گفت: صبر، شکیبایی، همت بلند، وطن دوستی، احساس مسئولیت و پاسداری و صیانت از ایران اسلامی در دل آب های خلیج فارس کار بسیار ارزشمندی است که مردم ابوموسی انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در سخنانی در جمع مردم ابوموسی در مسجد جامع این جزیره با قدردانی از تلاش و کوشش مردم ابوموسی در راستای پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: صبر، شکیبایی، همت بلند، وطن دوستی، احساس مسئولیت و پاسداری و صیانت از ایران اسلامی در دل آب های خلیج فارس کار بسیار ارزشمندی است که مردم ابوموسی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم زیرساخت های جزیره ابوموسی تقویت شود، افزود: مهمترین این زیرساخت ها، حمل و نقل و تردد به ابوموسی است که بنا داریم در این راستا روش های جدیدی را به کار بگیریم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: برای جزیره نشینان جنبه های حمایتی دولت جهت تردد هوایی به ابوموسی حفظ می شود و همچنین توافقی داشته ایم که حمل و نقل دریایی به این جزیره نیز با کمک سپاه پاسداران انجام شود.

همتی تصریح کرد: با تقویت زیرساخت های گردشگری در ابوموسی، ضمن درآمدزایی برای مردم این جزیره، امکانات ترددهای هوایی و دریایی به ابوموسی نیز بیشتر خواهد شد.

وی گفت: باید زیبایی های ابوموسی را مطرح و معرفی کنیم تا گردشگران بسیاری به این جزیره سفر کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بخش مدیریت شهری نیز برنامه های خوبی برای این جزیره وجود دارد که از آنها به طور ویژه حمایت می کنیم و تلاش می کنیم که ابوموسی جزیره ای دارای فضای سبز خوب و زیرساخت های مناسب برای زندگی مردم و حضور گردشگران باشد.

همتی اظهار داشت: با نهایت تلاش و نگاه ویژه و خاص جزیره ابوموسی را مورد توجه قرار می دهیم و تقویت زیرساخت های آب و برق، رینگ دور جزیره، خیابان بندی ها و بنادر این جزیره در دستور کار خواهد بود.

دکتر همتی در شورای اداری شهرستان ابوموسی:

دکتر فریدون همتی در نشست شورای اداری شهرستان ابوموسی با تاکید بر اینکه گردشگری باید محور فعالیت ها و سرمایه گذاری ها در جزیره ابوموسی باشد، عنوان کرد: باید مشوق های لازم برای رونق سرمایه گذاری ها و افزایش حضور گردشگران در ابوموسی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: این شهرستان در بخش گردشگری ظرفیت های بسیار وسیعی دارد که می تواند درآمدهای جدیدی را برای ابوموسی ایجاد کند.

استاندار هرمزگان خواستار تقویت فضای سبز جزیره ابوموسی شد و بیان داشت: خیابان ها و بلوارهایی که در این جزیره ساخته می شوند باید طراحی مناسبی برای فضای سبز داشته باشند.

همتی افزود: باید مجموعه امکانات رفاهی، تفریحی و سرگرمی در جزیره ابوموسی ساخته شود تا مردم این جزیره و گردشگران از آن بهره مند شوند.

وی بر لزوم معرفی ظرفیت ها و جذابیت های جزیره ابوموسی تاکید کرد و گفت: نیاز است مطالعات جامعی برای جزیره ابوموسی صورت گیرد و براساس این مطالعات در هر نقطه از این جزیره فعالیت شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی ها باید نگاه بلندی برای جزیره ابوموسی داشته باشیم و افق مناسب را برای توسعه این جزیره ترسیم کنیم.

پروژه بهسازی برج مراقبت فرودگاه ابوموسی به بهره برداری رسید

عملیات احداث چهار طرح عمرانی در شهرستان ابوموسی با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آغاز شد.

با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان طرح بهسازی برج مراقبت فرودگاه ابوموسی به بهره برداری رسید.

برای بهسازی این برج مراقبت ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

همچنین عملیات ساخت سیستم کمک ناوبری هوایی فرودگاه ابوموسی با هدف کاهش در تاخیر پرواز‌ها با اعتبار سه و نیم میلیارد تومان با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

آغاز ساخت بلوار شهیدان مدافع حرم، بلوار خلیج فارس و فاز دوم بوستان امام خامنه‌ ای ابوموسی نیز با اعتبار هفت و نیم میلیارد تومان آغاز شد

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *