استفاده از آب دو سد روستای انجیره در راستای رونق کشاورزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: از آب دو سد روستای انجیره در راستای رونق کشاورزی ، صنایع و اشتغال استفاده می شود. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، هوشنگ ملایی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای به همراه استاندارهرمزگان در جریان بازدید از سدهای خیر ساز انجیره شهرستان بندرلنگه  با اشاره به […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: از آب دو سد روستای انجیره در راستای رونق کشاورزی ، صنایع و اشتغال استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، هوشنگ ملایی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای به همراه استاندارهرمزگان در جریان بازدید از سدهای خیر ساز انجیره شهرستان بندرلنگه  با اشاره به ذخیره‌سازی میزان مناسب آب در دو سد موجود در روستای انجیره شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: مطالعات فنی و اقتصادی و نوع کشت در اراضی مستعد کشاورزی روستای انجیره به زودی مشخص و اقدامات بعدی نیز متعاقبا انجام خواهد شد.

هوشنگ ملایی گفت : سد انجیره از دو سد کوچک وبزرگ تشکیل شده که سد کوچک برای بخش شرب وسد بزرگ برای بخش کشاوری وصنعت وتولید اشتغال در نظر گرفته شده است .

وی ادامه داد ، یکی دیگر از مسائل مهم در توسعه سدها را مشارکت مردم محلی در نگهداری از آن ها برشمرد و افزود: مشارکت جوامع محلی در مدیریت و نگهداری سد نقش و اهمیت به سزایی در کارایی و عملکرد مستمر و طولانی مدت این سازه ها دارد. مسئولیت نگهداری از این سازه ها در اصل بر عهده ذی نفع مستقیم آن ( جوامع محلی) است. اگر چه جوامع محلی معمولاً از نظر منابع مورد نیاز محدودیت دارند ولی آنها می-توانند مسئولیت وظایف نگهداری معمولی را به طور مؤثری به عهده بگیرند.

“بابک پارسا”