استقبال سازمان بنادر از سرمایه ‌گذاری خارجی در فعالیت‌های کشتیرانی، بندری و لجستیکی/ تردد سالانه ۱۳۰ هزار فروند کشتی به بنادر ایران

علی اکبر صفایی” با حضور در بندر شهیدرجایی،  فعالیت های دریایی و بندری را از جمله فعالیت های بین المللی توصیف کرد و اظهار داشت: در همین راستا، ایران علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه تمام تلاش خود را انجام داده و خواهد داد تا بر این مشکلات فائق شود. وی ادامه داد: تا حد زیادی توانسته‌ایم راهکارهای […]

علی اکبر صفایی” با حضور در بندر شهیدرجایی،  فعالیت های دریایی و بندری را از جمله فعالیت های بین المللی توصیف کرد و اظهار داشت: در همین راستا، ایران علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه تمام تلاش خود را انجام داده و خواهد داد تا بر این مشکلات فائق شود.

وی ادامه داد: تا حد زیادی توانسته‌ایم راهکارهای خیلی خوبی را برای شکوفایی اقتصاد کشور ارائه کنیم و به سرانجام برسانیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مشکلات بسیار مهم این است که حضور ایران روز به روز در فعالیت‌های اقتصادی با کشورهای همسایه و هدف بیشتر می‌شود، عنوان کرد: در همین راستا تجارت، اقتصاد متقابل، پیوندهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک به وقوع می پیوندد و در همین راستا مجموعه جلسات و مذاکرات بسیاری با کشورهای همسایه و هدف در بخش دریایی و بندری داشته‌ایم و موفق شده‌ایم بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری‌های خارجی را در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در گذرگاه شمال-جنوب مدنظر قرار دهیم.

صفایی افزود: در نشست سه جانبه ایران، هند و روسیه که با حضور سفرای کشورهای همسایه برگزار شد به توافقات خوبی دست یافتیم و شاهد سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مجموعه فعالیت‌های کشتیرانی، بندری و لجستیکی خواهیم بود.

هدف تحریم جلوگیری از ترددهای بین‌المللی کشتی‌های ایرانی بود

وی با بیان اینکه همه فشارهای مرتبط با ایران برای این بود که کشتی‌های ایرانی ترددهای بین‌المللی نداشته باشند، ‌ گفت: امروز روی کشتی با ظرفیت ۱۴ هزار کانتینر قرار داریم که در صنعت حمل‌و‌نقل دریایی بسیار بزرگ به شمار می‌رود و مستقیم از بندر هدف به بندر شهیدرجایی آمده است.

به گفته مدیرعامل سازمان بنادر  ، با اشاره به اینکه مجموعه کشتی‌ها و خطوط لاینری که بندر شهیدرجایی را به نقاط مختلف دنیا وصل می‌کند شرایطی را برای فعالان اقتصادی و تجار فراهم کرده است که بتوانند در کشورهای مختلف دنیا فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و تبادل کالا داشته باشند.

 

وی افزود: در همین رابطه تردد سالانه ۱۳۰ هزار فروند کشتی به بنادر ایران، نیازمند الزاماتی است