استقلال، جانِ بردن نداشت، بس که تنها بود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: دیدار تیم‌های پیکان و استقلال در چارچوب دیدار‌های هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که با نتیجه تساوی ۲ – ۲ خاتمه یافت. در این بازی مهدی قائدی (۹) و وریا […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: دیدار تیم‌های پیکان و استقلال در چارچوب دیدار‌های هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که با نتیجه تساوی ۲ – ۲ خاتمه یافت. در این بازی مهدی قائدی (۹) و وریا غفوری (۶۰) برای استقلال گلزنی کردند و گل‌های پیکان را فراز امامعلی (۳۳) و حسین پورامینی (۴+۹۰) وارد دروازه استقلال کردند.

ترکیب پیکان:وحید شیخ‌ویسی، سیدمهران موسوی، ماهان رحمتی، فراز امامعلی، سعید واسعی (۸۴ – اسماعیل شریفات) , جلال‌الدین علی‌محمدی، حجت حق‌وردی، سیدمحمد ستاری، علی حمودی، شهریار مغانلو و امیرحسین کریمی (۷۵ – جابر انصاری).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، مسعود ریگی، علی کریمی، میلیچ، فرشید اسماعیلی (۷۴ – مرتضی تبریزی)، مهدی قائدی (۳+۹۰ – سجاد آقایی) و آرش رضاوند (۸۴ – فرشید باقری).

داور: موعود بنیادی‌فر

نیمه اول

دقیقه ۳: علی کریمی در محوطه جریمه پیکان صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه سر او به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵: وریا غفوری در سمت راست توپ را در اختیار گرفت و پس از ورود به محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد، اما وحید شیخ‌ویسی با واکنشی به موقع توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۹: مهدی قائدی روی پاس خوب علی کریمی در محوطه جریمه پیکان در موقعیت تک به تک با شیخ‌ویسی قرار گرفت که خروج دروازه‌بان پیکان کار او را برای باز کردن دروازه‌اش با ضربه چیپ راحت کرد تا استقلال به این شکل به گل برسد.

دقیقه ۱۸: مهران موسوی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۱۷: شهریار مغانلو با پاسی خوب سعید واسعی را در محوطه جریمه استقلال در موقعیت تک به تک قرار داد، اما تعلل این بازیکن و خروج به موقع سیدحسین حسینی این موقعیت را از پیکانی‌ها گرفت.

دقیقه ۲۳: موعود بنیادی‌فر این بار فراز امامعلی و یک دقیقه بعد شهریار مغانلو را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۱۹: مهدی قائدی بار دیگر در محوطه جریمه پیکان صاحب توپ شد که ضربه او به سمت دروازه پس از برخورد به سیدمهران موسوی به کرنر رفت.

دقیقه ۳۰: ارسال علی حمودی روی دروازه استقلال ضربه سر شهریار مغانلو را به دنبال داشت که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۳: پاس بلند به پشت مدافعان استقلال و فرار سرعتی فراز امامعلی خروج سیدحسین حسینی از دروازه را به دنبال داشت. مهاجم پیکان پس از دریبل حسینی دروازه تیم استقلال را باز کرد.

دقیقه ۳۸: بار دیگر پیکانی‌ها از فضای خالی پشت مدافعان استقلال استفاده کردند و این بار شهریار مغانلو در موقعیت تک به تک با حسینی قرار گرفت که این بار خروج به موقع او مانع از گلزنی مهاجم پیکان شد.

دقیقه ۴۱: ارسال روی دروازه پیکان از سمت چپ به تیر دوم دروازه پیکان خطرساز بود که شیخ‌ویسی مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه ۴۲: شهریار مغانلو پس از فرار در محوطه جریمه استقلال توسط روزبه چشمی متوقف شد تا بنیادی‌فر نقطه پنالتی را نشان بدهد.

دقیقه ۴۴: شهریار مغانلو پنالتی خود را به سمت دروازه استقلال زد که سیدحسین حسینی موفق به مهار توپ شد. پیکانی‌ها در برگشت سعی داشتند توپ را به قعر دروازه استقلال بفرستند که پاس رو به بیرون و ضربه مهاجم پیکان را روزبه چشمی دور کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: شهریار مغانلو بار دیگر موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که بازهم خروج حسینی مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه ۵۳: علی کریمی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که وحید شیخ‌ویسی در دو مرحله موفق شد توپ را مهار کند.

دقیقه ۶۰: کرنر ارسالی روی دروازه پیکان و چند اشتباه از سوی پیکانی‌ها توپ سرگردانی را به آرش رضاوند رساند که پاس او برای وریا غفوری و شوت سنگین کاپیتان استقلال، این تیم را به گل دوم رساند.

دقیقه ۷۳: مهدی قائدی در محوطه جریمه پیکان موقعیت دیگری برای گلزنی داشت که توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۴: روزبه چشمی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۷۹: فراز امامعلی ضربه سری را روانه دروازه استقلال کرد که سیدحسین حسینی موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۴+۹۰: پیکانی‌ها صاحب ضربه ایستگاهی شدند که توپ پس از مهار حسینی به تیر دروازه خورد و در برگشت حسین پورامینی دروازه استقلال را باز کرد تا پیکان به گل مساوی برسد.

استقلال امروز پس از استعفای آندره‌آ استراماچونی و ترک ایران از سوی سرمربی ایتالیایی‌اش روز پرتلاطمی را پشت سر گذاشت که با این پیروزی بدون حضور سرمربی ۲۸ امتیازی شد تا صدرنشین‌اش را تداوم ببخشد.

“بابک پارسا”