ی. مهر ۳ام, ۱۴۰۱

اعتراض غول‌های فناوری به تحریم آمریکا علیه چین

1 دقیقه خوانده شده

باشگاه خبرنگاران جوان: شرکت‌های سونی، مایکروسافت و نینتندو اعتراض خود به تحریم‌ تجاری چین توسط آمریکا را با ارسال نامه‌ای به دفتر نماینده تجارت ایالات متحده اعلام کردند.

تحریم‌های آمریکا فقط به ایران ختم نشده است و کشورهای بزرگ دیگر جهان نیز مشمول تحریم‌های ایران شده‌اند. یکی از این کشورها که به تازگی توسط آمریکا تحریم شده، کشور چین است. به تازگی سه شرکت بزرگ سازنده کنسول بازی‌های رایانه‌ای که شرکت‌های سونی، مایکروسافت و نینتندو هستند تامه‌ای را بر ضد تحریم‌های تجاری کشور چین، به دفتر نماینده تجارت ایالات متحده ارسال کرده‌اند.

در این نامه آورده شده است: به تازگی آسیب‌های مهمی به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها در کشور آمریکا به دلیل بالا رفتن تعرفه‌های تجاری چین بر اثر تحریم‌ها وارد شده است و همچنین در این نامه به طور کلی اعلام شده است که این تعرفه‌های بالا مانع توسعه فناوری در آینده خواهند شد و خواستار بازبینی تعرفه‌های تجاری چین شده‌اند.

این سه شرکت رسما اعلام کردند که تولید سخت افزار برای کنسول‌ها پروسه‌ای بسیار دشوار و طولانی دارد و این تحریم‌ها و تعرفه‌های بالا باعث ایجاد اختلال در پروسه تولید سخت افزار می‌شود. علاوه بر این کنسول‌های بازی برخلاف پلتفرم کامپیوتر ساختار خاصی دارد و باید برای آن‌ها نرم افزار متناسب تولید شود چرا که قرار است چند سال بدون به وجود آمدن مشکل، عناوین روز بازار را اجرا کنند این در حالی است که کاربران پلتفرم رایانه می‌توانند قطعات خود را به روز کنند و با بازی‌های روز بازار همسان کنند.

شرکت نینتندو هم با تحریم کشر چین توسط آمریکا، از این کشور خارج شده است و خط تولید خود را در چین متوقف ساخته است و تولید نینتندو از چین به کشورهای جنوب شرقی آسیا انتقال پیدا کرده است. بدیهی است که شرکت‌های سونی و مایکروسافت نیز به این فکر بیوفتند و ساخت کنسول‌های خود را از چین به کشوری دیگر واگذار کنند. اما این اقدام هم تبعات بسیار بدی خواهد داشت که مهم‌ترین آن‌ها بالا رفتن قیمت کنسول‌ها خواهد بود.

با این حال نمی‌توان روی انتقال دو شرکت مایکروسافت و سونی از چین به کشوری دیگر نظر قطعی داد و باید منتظر اعلام رسمی این دو شرکت بود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *