اعضای کمیسیون عمران مجلس از پالایشگاه مهر خلیج‌فارس بازدید کردند

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از روند احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس بازدید به عمل آوردند. اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با همراهی مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی، از روند احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس در بندرعباس بازدید کردند. این پروژه شامل خط لوله تامین خوراک به طول ۳۸۸ کیلومتر و آبگیری اختصاصی با […]

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از روند احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس بازدید به عمل آوردند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با همراهی مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی، از روند احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس در بندرعباس بازدید کردند.

این پروژه شامل خط لوله تامین خوراک به طول ۳۸۸ کیلومتر و آبگیری اختصاصی با ظرفیت ۲۰۰هزار مترمکعب در ساعت است
پالایش مهر خلیج‌فارس با تولید ۱۳میلیون لیتر بنزین به سومین پالایشگاه بزرگ کشور تبدیل خواهد شد.

رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این بازدید تاکید‌کرد: با تلاش‌هایی که صورت گرفته است در کشور به این توان رسیده‌ایم که همه نیازهای کشور را به دست مهندسان داخلی برطرف کنیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در اقتصاد مقاومتی تاکید دارند که بر داشته‌های کشور تکیه کنیم و این امر در استان هرمزگان ملموس و قابل دیدن است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید‌کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم دشمن تلاش می‌کند روی نیازهای ما دست بگذارد و از این طریق ما را به چالش بکشد بر همین اساس بایست تا می‌توانیم خود را به خودکفایی برسانیم.

رضایی کوچی عنوان‌کرد: در چند سال گذشته مخصوصا در  حوزه‌های عمرانی شاهد پیشرفت بسیاری در کشور بودیم و توانستیم با همراهی مهندسان ایرانی به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنیم، در بسیاری از طرح‌ها قرارگاه خاتم الانبیا هم به لحاظ کمی و کیفی همراهی خوبی کرده است.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز  در بحث میعانات گازی که کشور نیازمند بود به خودکفایی رسیدیم و نیاز داخل تامین شد و قادر هستیم حتی نیاز کشورهای همسایه را نیز تامین و برطرف کنیم.