اعلام راهکارهای عملیاتی برای ساماندهی محل دفن زباله آمل

علی سلاجقه در  چهل و چهارمین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماند کشور که بعدازظهر امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به تکلیف ریاست جمهوری مبنی بر ساماندهی وضعیت مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور، اظهار کرد: با توجه به احداث سد هراز در نزدیکی محل دفن زباله شهرستان آمل، […]

علی سلاجقه در  چهل و چهارمین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماند کشور که بعدازظهر امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به تکلیف ریاست جمهوری مبنی بر ساماندهی وضعیت مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور، اظهار کرد: با توجه به احداث سد هراز در نزدیکی محل دفن زباله شهرستان آمل، وزارت نیرو می بایست تمهیدات لازم برای جلوگیری از آلوده شدن آب این سد را پیش بینی کند.
وی در ادامه تصریح کرد: در مورد محل دفن زباله آمل باید چند اقدام جدی انجام شود؛ اول آنکه تاریخ توقف عدم ورود زباله به این محل مشخص گردد.
معاون رییس جمهور در عین حال تاکید کرد که می بایست این زمان بندی ظرف یک هفته آینده صورت بگیرد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دومین اقدام آن است که محل های جایگزین به نحوی مشخص شوند که تنش های اجتماعی به دنبال نداشته باشد.
سلاجقه همچنین بر ضرورت تسریع در احداث تاسیسات بازیافت زباله های خشک و نیز کارخانه زباله سوز برای زباله های غیر قابل بازیافت تاکید کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مدیریت پسماندهای دارویی، گفت: سالانه اعتبارات زیادی در بحث واردات دارو تخصیص می یابد که لازم است وزارت بهداشت با یک تحلیل آماری در خصوص بیماری هایی که بیشترین واردات دارو را به خود اختصاص داده اند و نیز استفاده از آموزش و فرهنگسازی، اقداماتی را برای کاهش پسماندهای دارویی و نیز امحای اصولی آن انجام دهد.
گفتنی است در این جلسه، نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص دستور کار جلسه پرداختند.