افتتاح نخستین نمایشگاه انرژی و مدیریت سبز در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه انرژی و مدیریت سبز هرمزگان برگزاری این نمایشگاه را کار بسیار ارزنده و مهمی در بخش انرژی با نگاه حفظ محیط زیست دانست و بیان داشت: این نمایشگاه موجب تبادل آموخته های علمی و تجربی […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه انرژی و مدیریت سبز هرمزگان برگزاری این نمایشگاه را کار بسیار ارزنده و مهمی در بخش انرژی با نگاه حفظ محیط زیست دانست و بیان داشت: این نمایشگاه موجب تبادل آموخته های علمی و تجربی در حوزه انرژی خواهد شد و بر این اساس می توانیم چشم اندازهای جدیدی را در این بخش ترسیم کنیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم که با اتکا بر دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی، از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر بهره بیشتری ببریم.

استاندار هرمزگان بر لزوم حمایت و استفاده بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان از واحدهای تحقیق و توسعه و ظرفیت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: بنگاه های اقتصادی با چنین اقدامی بهره وری کار خود را به ویژه در زمینه مصرف انرژی ارتقاء خواهند داد.

همتی با اشاره به تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی، بیان داشت: دشمنان به ویژه آمریکا نمی خواهند که ایران کشوری مقتدر و پیشرفته بر مبنای منطق و اصول در حوزه علم و فناوری و سایر بخش ها باشد.

وی گفت: اما با این وجود، جمهوری اسلامی ایران امروز کشوری برخوردار از اقتدار و پیشرفت در عرصه های مختلف است و در این نظام برآمده از مردم، این مردم هستند که سرنوشت خود را تعیین می کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همه ما برای خنثی کردن اثر تحریم ها وظیفه مهمی بر عهده داریم و باید تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود در کشور را به کار بگیریم و استعدادها را بسیج نماییم تا از این مقطع مهم عبور کنیم.

همتی اضافه کرد: باید همه با هم جمعی فکر و کار کنیم تا منافع و مصالح ملی تامین شود که در این صورت همه ما از آن بهره مند خواهیم شد.