افتتاح نمایشگاه از هبوط تا ظهور در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سایت کنگره ۱۵۰۰ شهیدهرمزگان که توسط بسیجیان اداره کل استاندارد و با حضور مدیرکل استاندارد هرمزگان در ابتدای مراسم، جهت پوشش رویدادهای و اخبار کنگره طراحی شده، رونمایی شد. نمایشگاه فرهنگی از هبوط تا ظهور به مناسبت برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان در مسجد جامع بندرعباس […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سایت کنگره ۱۵۰۰ شهیدهرمزگان که توسط بسیجیان اداره کل استاندارد و با حضور مدیرکل استاندارد هرمزگان در ابتدای مراسم، جهت پوشش رویدادهای و اخبار کنگره طراحی شده، رونمایی شد. نمایشگاه فرهنگی از هبوط تا ظهور به مناسبت برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان در مسجد جامع بندرعباس آماده بازدید مردم شهیدپرور استان است.این نمایشگاه در ۱۵هزار متر مربع در بخش های تصویرگری بصورت نقالی و پرده خوانی از حضرت آدم خاتم و دوران ائمه اطهار(ع) ، بخش انقلاب اسلامی، جنایات ساواک و موزه عبرت(به همت اداره کل اطلاعات استان)، دوران دفاع مقدس، شروع رهبری مقام معظم رهبری، یادمان۱۵۰۰شهید دلاور و غیور استان هرمزگان، بخش فرهنگی و گام دوم انقلاب، بخش ظهور امام زمان (عج) و مهدویت، جنگ نرم، جنگ دریایی ،ساخت مجسمه هواپیمای ایرباس و ناو وینسس آمریکا که به عنوان بزرگترین مجسمه شنی خاورمیانه، برپاشده است.

استاندار هرمزگان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه پرمعنویت گفت: به برکت برگزاری کنگره۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان، یکی از امورات ضروری برگزاری این نمایشگاه بود که به نوعی از شهدا تجلیل شود و شهدا به نسل جوان و مردم معرفی شوند.

فریدون همتی اظهار کرد: مردم بعد از سال ها که از دفاع مقدس گذشته است، با حضور در این نمایشگاه به بازخوانی تاریخ دفاع مقدس و با ارتباط بیشتر با شهدا می پردازند که این نمایشگاه یکی از برنامه های کنگره ملی ۱۵۰۰شهید استان هرمزگان است.

وی افزود: بازدید مردم و نسل جوان از نمایشگاه و برنامه هایی که تا ۵دی ماه ادامه دارد، باعث شناخت بیشترنسل جدید و ارتباط بین جوانان وشهدا و دفاع مقدس می شود و فضای معنوی در استان ایجاد شده است.

همتی گفت: انقلاب و مردم و کشور راهی را دارند که این راه از مسیر شهدا عبور کند و آمادگی برای صیانت و حفاطت از انقلاب و ارزش ها وجود دارد و هرجا که نیاز باشد خون وشهید بدهیم، می دهیم که این روحیه در مردم وجود دارد.استاندار هرمزگان گفت: با وجود رهبری معظم انقلاب و بصیرت مردم و اتحاد و همدلی بین آحاد مردم، این انقلاب با همه دشمنی هایی که استکبار جهانی نسبت به کشورمان دارند، شاداب و بانشاط و با اقتدار راهش را ادامه می دهد.

وی از مردم برای حضور و بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با قدردانی از جوانان و دست اندرکاران برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان گفت: این نمایشگاه در واقع فرصت جهت آشنایی بیشتر برای نسل سوم و چهارم انقلاب با وصیت ها و پیام شهدا و تجدید میثاق باشهیدان است و جامعه با استمرار راه شهیدان بیمه می شود.

سردار محمدرضا نقدی با اشاره به ویژه برنامه کنگره ملی ۱۵۰۰شهید استان هرمزگان که تا۵ دی ماه ادامه دارد، افزود: هرمزگان دارای شهیدان اسطوره ای مانند شهیدان اسحق دارا و اسدا… رییسی است که به جنگ ناوهای امریکا رفتند وبا عظمت مقابل آنها ایستادند وبایستی این تاریخ پرافتخار وپرشکوه بازخوانی شود وبا شهدا تجدید عهد کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: بعد از کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگان، شاهد حرکت های جوشان پیش رو تر در عرصه های علمی فرهنگی و اقتصادی با انگیزه والهامی که جوانان از این شهدا می گیرند در استان باشیم.

:”بابک پارسا”