د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

افتتاح چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان در حاجی آباد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

صدور گواهی سوء پیشینه در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی هرمزگان برای اولین بار در کشور/ افتتاح چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان در حاجی آباد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری هرمزگان گفت: با هدف توسعه عدالت الکترونیک، چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان و نخستین دفتر از نوع در شهرستان حاجی آباد افتتاح و راه اندازی شد.

مجتبی قهرمانی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری هرمزگان اظهارداشت: چهاردهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان و نخستین دفتر از نوع در شهرستان حاجی آباد افتتاح و راه اندازی شد.

مجتبی قهرمانی در حاشیه مراسم راه اندازی این دفتر اظهار داشت راه اندازی این دفاتر خدمات الکترونیک در راستای ارائه خدمات مطلوب به مراجعین دستگاه قضایی ، توسعه عدالت الکترونیک و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی صورت می گیرد. 

وی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دستگاه قضایی نام برد و یادآور شد: بهره گیری از فناوری های نوین و دستاوردهای حوزه الکترونیک و نرم افزار، نقش مهمی در تحول قضایی ایفاء کرده است.
 
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان با اعلام این مطلب که ۸۶ درصد از ابلاغات قضایی استان هرمزگان به صورت الکترونیک صورت می گیرد ، یادآور شد: به کار گیری ابلاغ الکترونیک قضایی تحول عظیمی در ارائه خدمات ایجاد نموده و ضمن کاهش هزینه های دادرسی و ابلاغ اوراق ، موجب تسریع در جریان دادرسی نیز شده است. 

قهرمانی همچنین اعلام کرد، با برنامه ریزی دقیق و ایجاد زیرساخت های لازم برای نخستین بار در کشور ، صدور گواهی سوء پیشینه به صورت الکترونیک و در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان هرمزگان صورت می گیرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *