افراد ۲۶ تا ۳۵ ساله بیشترین اهدا کنندگان خون

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس: بشیر حاجی‌بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در ارتباط با سن اهداکنندگان خون در کشور اظهار داشت:‌بیشترین اهداکنندگان خون کشور افراد ۲۶ تا ۳۵ سال هستند که آمار ۳۸ درصدی را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند. وی با اشاره به اینکه […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس: بشیر حاجی‌بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در ارتباط با سن اهداکنندگان خون در کشور اظهار داشت:‌بیشترین اهداکنندگان خون کشور افراد ۲۶ تا ۳۵ سال هستند که آمار ۳۸ درصدی را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تنها ۳ درصد از اهداکنندگان خون در کشور افراد ۵۶ تا ۶۰ ساله هستند گفت:‌۱۸ تا ۲۵ ساله‌ها ۱۷ درصد اهداکنندگان را در حوزه خون تشکیل می‌دهند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران خاطرنشان کرد: افراد ۴۶ تا ۵۵ ساله ۱۵ درصد و ۳۶ تا ۴۵ سال ۲۷ درصد از اهداکنندگان خون را تشکیل می‌دهند.

حاجی‌بیگی گفت: از هموطنان به ویژه در پایتخت تقاضا می‌کنیم در روزهای سرد باقی مانده از سال، با اهدای خون کمک کنند تا به نیازهای اساسی مراکز درمانی و بیمارستان ها پاسخ داده شود.