مدیر بنادر شرق هرمزگان خبر داد؛

افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی در بندر شهید باهنر/ صادرات بیش از ۳۵۹ هزار تن کالا از این بندر

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزایش شاخص‌های عملکردی در بخش غیرنفتی بندر شهید باهنر در سه ماهه امسال را مثبت ارزیابی کرد و از افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی و ۵۹ درصدی صادرات غیرنفتی در این بندر خبرداد.

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” روز سه‌شنبه در تشریح عملکرد بندر شهید باهنر در سه ماهه نخست سال جاری اظهارکرد: در این مدت شاخص تخلیه و بارگیری غیرنفتی با ثبت رکورد ۴۷۱ هزار و ۱۴۲ تن از افزایش قابل توجه ۵۷ درصدی برخوردار بوده است.
وی افزود: در بخش صادرات ۳۵۹ هزار و ۹۱۰ تن کالا با افزایش ۵۹ درصدی از بندر شهید باهنر صادر شده و در بخش واردات غیرنفتی نیز ۱۸ هزار و ۴۲۶ تن با افزایش پنج درصدی به ثبت رسیده است.
مدیر بندر شهید باهنر با بیان اینکه گفت: در بخش ترانزیت غیرنفتی که از رشد ۲۸ درصدی برخوردار بوده ۲۱ هزار و ۴۹۸ تن در عملکرد این بندر به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به عملکرد بخش نفتی در بندر شهید باهنر از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه امسال گفت: آمارها حاکی از آن است که در بخش ترانزیت نفتی نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی روبرو هستیم.
محمدحسینی تختی میزان کاپوتاژ انجام شده از بندر شهید باهنر در این مدت را ۳۵ هزار و ۹۷۸ تن با ۴۸ درصد اعلام کرد.
وی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: در بخش تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی نیز ۱۳۷ درصد افزایش ثبت شده که از این میزان هفت هزار و ۷۷۴ TEU کانتینر پر و شش هزار و ۸۱۴ TEU نیز کانتینر خالی بوده است.
محمدحسینی تختی اضافه کرد: با ورود ۹۰۴ فروند شناور در بندر شهید باهنر هشت درصد در سه ماهه امسال افزایش شناورهای ورودی به ثبت رسیده است.