د. مرداد ۱۷ام, ۱۴۰۱

الحاق شناور ۱۵۸ نفره “الماس قشم یک” به ناوگان مسافری دریایی هرمزگان با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، شناور مسافری “الماس قشم یک” به سفارش شرکت تعاونی مسافری خیبر قشم و در یکی از شرکت های شناورسازی این جزیره تولید شده، است.

سهم عمده تأمین مالی تولید این شناور از محل بسته های حمایتی سازمان بنادر و دریانوردی و در قالب تسهیلات وجوه اداره شده این سازمان بوده است و با الحاق این شناور جدید، تعداد ناوگان مسافری فعال در مسیرهای دریایی بین جزیره قشم به بندرعباس و جزایر هرمز و لارک به ۳۹ فروند با ظرفیت چهار هزار و ۱۰۰ نفر صندلی افزایش یافت.

بدنه تمام آلومینیوم این شناور از جمله ویژگی های منحصربفرد آن به لحاظ ایمنی و استحکام سازه ای است و “الماس قشم یک” که در فهرست شناورهای کلاس کاتاماران(شناور تندرو دو بدنه) قرار دارد، در مدت زمان ۱۶ ماه ساخته شده است.

ظرفیت حمل مسافر توسط این شناور ۱۵۸ نفر و تعداد خدمه آن ۸ نفر و مجهز به پیشرفته‎ترین تجهیزات ایمنی و ناوبری است و این شناور با ظرفیت منحصربفرد ۱۴۳ نفر کلاس عادی و ۱۵ نفر کلاس تجاری در دو طبقه ساخته شده و از طراحی و دکوراسیون منحصر به فرد داخلی برخورداراست.

شناور کاتاماران الماس قشم یک از امکان دریانوردی با سرعت ۲۲ گره دریایی (حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت) در مسیرهای مسافری برخوردار است که زمان تردد از بندرعباس به جزایر قشم و هرمز را از یک ساعت به حدود ۴۵ دقیقه کاهش می دهد.

طول شناور مسافری یاد شده، ۲۶متر، عرض۷٫۷متر عمق حدود ۳ متر و آبخور طراحی شده برای شناور ۱٫۳ متر است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *