امیری رودان دونده و فعال فرهنگی هرمزگانی مسیربیابانی میناب – بندرعباس بطور نمادین پیمود

محمد امیری رودان حمد امیری ‌رودان” دونده، شناگر و سایکل ‌توریست‌ران  هرمزگانی که سابقه سال‌ها گردشگری همراه با رکاب زدن دوچرخه را در کارنامه دارد این بار مسیر بیابانی میناب – بندرعباس بطور نمادین طی دو مرحله به مسافت ۷۳ کیلومتر به مدت شش ساعت و سی دقیقه پیمود . وی هدف فرهنگی خود از […]

محمد امیری رودان حمد امیری ‌رودان” دونده، شناگر و سایکل ‌توریست‌ران  هرمزگانی که سابقه سال‌ها گردشگری همراه با رکاب زدن دوچرخه را در کارنامه دارد این بار مسیر بیابانی میناب – بندرعباس بطور نمادین طی دو مرحله به مسافت ۷۳ کیلومتر به مدت شش ساعت و سی دقیقه پیمود .
وی هدف فرهنگی خود از این پیمایش را اهمیت حفاظت محیط زیست و نقش آن برسلامت و نشاط جامعه و الویت دادن مباحث محیط زیست بر توسعه علی الخصوص  توسعه مسیر نوار ساحلی میناب – جاسک  عنوان کرد .همچنین  وی برحفاظت گونه کمیاب ودر معرض خطرانقراض شتر دوکوهانه در مصاحبه خود مورد تاکید قرار داد.
درادامه این مراسم با حضور معاون ورزشی  اداره کل ورزش .و جوانتن و معاون محیط طبیعی وتنوع زیستی محیط زیست استان وسایر…  از محمد امیری رودان تقدیر وتشکر شد.
گفتنی است :
محمد امیری رودان یکی از معلمان استان هرمزگان است که ۲۰ سال سابقه جهانگردی دارد و شنا از ارتفاع صفر تا دو هزار متر از ساحل بندرعباس، پیمایش ۲۲ کیلومتر در ارتفاعات کوه گِنو با اهداف زیست‌ محیطی، اختراع دوچرخه دریایی و طی مسیر ایران تا عمان از بین جزایر با دوچرخه دریایی و شنای مسیر ۱۵۰ کیلومتری از بندر خصب در کشور عمان تا بندرعباس به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج‌فارس از فعالیت‌های محمد امیری رودان از دیگر فعال این ورزشکار می باشد .