انعقاد بیش از یکهزار و۶۰۰ قرارداد طرح کارورزی در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: از زمان اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، تاکنون یکهزار و۶۶۵ قرارداد بین واحد پذیرنده و کارورز منعقد شده است. “هادی ابراهیمی” افزود: هشت هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲ هزار و۹۰۰ نفر واجد […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: از زمان اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، تاکنون یکهزار و۶۶۵ قرارداد بین واحد پذیرنده و کارورز منعقد شده است.
“هادی ابراهیمی” افزود: هشت هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲ هزار و۹۰۰ نفر واجد شرایط بودند.
وی اظهارداشت: از مجموع ۲ هزار و۹۰۰ کارورز واجد شرایط، هزار و ۶۶۵ نفر در بنگاههای اقتصادی استان آموزش‌های لازم برای ورود به بازار کار را فراگرفتند.
طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی باعث افزایش روحیه و انگیزه‌ی کارآفرینی در جوانان شده و سطح مهارت وتجربه‌ی آن‌ها در محیط کار را افزایش می‌دهد که درنهایت با انتقال مهارت و تجربه‌های این افراد به محیط کسب و کار، سرمایه‌ی انسانی تقویت می شود.
دوره کارورزی حداقل چهار ماه و حداکثر شش ماه است و در این مدت کمک‌ هزینه و حق بیمه کارورز از سوی دولت پرداخت می‌شود وهیچ هزینه‌ای برای کارفرما به دنبال ندارد و همچنین مشوق‌های بیمه‌ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان در نظر گرفته شده است و به این منظور برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آن‌ها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.