انعقاد توافق‌نامه همکاری بین شرکت نفت ستاره خلیج فارس و صندوق ملی محیط‌ زیست

در راستای حفاظت از زیست‌کره گنو؛ انعقاد توافق‌نامه همکاری بین شرکت نفت ستاره خلیج فارس و صندوق ملی محیط‌زیست مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از انعقاد توافق‌نامه همکاری بین این شرکت و صندوق ملی محیط‌زیست در راستای رفع آثار سوء زیست‌محیطی و احیا و بازسازی اکوسیستم‌های واقع در منطقه حفاظت‌شده گنو خبر داد. به […]

در راستای حفاظت از زیست‌کره گنو؛

انعقاد توافق‌نامه همکاری بین شرکت نفت ستاره خلیج فارس و صندوق ملی محیط‌زیست

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از انعقاد توافق‌نامه همکاری بین این شرکت و صندوق ملی محیط‌زیست در راستای رفع آثار سوء زیست‌محیطی و احیا و بازسازی اکوسیستم‌های واقع در منطقه حفاظت‌شده گنو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «محمدعلی دادور» شرکت نفت ستاره خلیج فارس را پالایشگاه سبز کشور و نماینده ایران در بنیاد جهانی انرژی به سبب تولید بنزین با استانداردی فراتر از استاندارد یورو ۵ عنوان کرد و افزود: با توجه به همگانی بودن وظیفه حفاظت از محیط‌زیست موضوع و همچنین لزوم توجه به مبانی محیط‌زیستی برای دستیابی به توسعه‌ی پایدار توافق‌نامه همکاری بین شرکت نفت ستاره خلیج فارس و صندوق ملی محیط‌زیست در راستای رفع آثار سوء زیست‌محیطی و احیا و بازسازی اکوسیستم‌های واقع در منطقه حفاظت‌شده گنو به امضا رسید.

وی اضافه کرد: بر اساس این توافق‌نامه تأمین و به‌کارگیری نیروهای حفاظت، تقویت ناوگان موتوری محیط‌زیست و همچنین خرید ماشین‌آلات و موتورسیکلت‌های موردنیاز برای نظارت و پایش محیط‌زیست از تعهدات شرکت نفت ستاره خلیج فارس است.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس یادآور شد: پژوهش، آموزش و فرهنگ‌سازی محیط‌زیست، انجام اقدامات حمایتی زیستگاه و گونه از طریق احیاء زیستگاه‌های طبیعی، توزیع علوفه دستی در مراتع، آب‌رسانی بهتمامی منابع آبی مصنوعی، ساخت تجهیزات و راهبری سامانه و ایستگاه پایش کیفی محیط‌زیست، ایجاد سامانه گسیل هوشمند ماشین‌آلات و پایش مناطق، ایجاد مرکز قرنطینه و بازپروری حیات‌وحش آسیب دیده، حمایت و تقویت محیط بانان و همیاران و خرید تجهیزات حفاظتی از دیگر مواردی است که صندوق ملی محیط‌زیست متعهد شده بودجه دریافتی سنواتی را در آن محل‌ها هزینه کند.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به همراهی تمامی دستگاه‌ها در پاسداشت محیط‌زیست، این حرکت را گامی مؤثر در راستای صیانت از مواهب الهی خواند.