اهواز را آبِ باران برد، تهران را سربِ دود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا: در شرایطی که تهران در آلودگی مطلق به سر می برد و مسئولان به مردم وعده فردا را برای رفع آلایندگی بوسیله باد و باران می دهند، در شهرهای خوزستان مثل اهواز بارندگی شدید باعث آبگرفتگی معابر شده و خودروها را گرفتار کرده است. […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا: در شرایطی که تهران در آلودگی مطلق به سر می برد و مسئولان به مردم وعده فردا را برای رفع آلایندگی بوسیله باد و باران می دهند، در شهرهای خوزستان مثل اهواز بارندگی شدید باعث آبگرفتگی معابر شده و خودروها را گرفتار کرده است.

ابراهیم قنبری رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به گرفتار شدن تعدادی خودرو در برخی مناطق اهواز به دلیل بارندگی و آبگرفتگی، اظهار کرد: در بارندگی عصر امروز که همچنان ادامه دارد، تعدادی خودرو با سرنشینان در مناطق مختلف در محاصره آب گرفتار شدند و به دلیل خاموش شدن وسایل نقلیه، سرنشینان با خطر مواجه بودند.

وی افزود: تا این لحظه هفت دستگاه خودرو با سرنشینان که در مناطق مختلف در محاصره آب بوده‌اند، توسط تیم‌های امداد و نجات آتش‌نشانی از آب خارج و خودروها نیز به مناطق امن منتقل شده‌اند.

محمد سبزه‌زاری، مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی در خوزستان اظهار کرد: در پی بارش‌های امروز (۲۵ آذرماه)، از صبح تا ساعت ۱۸:۳۰ میزان بارندگی در آبادان ۱۰۴ میلیمتر بوده است. در اهواز نیز تاکنون ۶۰ میلیمتر بارندگی گزارش شده است.

وی افزود: در ماهشهر نیز ۲۸ میلیمتر، سطح شهر دزفول ۲۱.۸ و ایستگاه هواشناسی دزفول نیز ۲۰ میلیمتر بارش گزارش شده است.

سبزه‌زاری بیان کرد: همچنین در این مدت میزان بارندگی در بستان ۲۲.۸ میلیمتر، سطح شهر اندیمشک ۱۷.۵، شوش ۲۰ و حسینیه اندیمشک ۲۳ میلیمتر بوده است.

وی گفت: بارندگی در آبادان و ماهشهر هنوز به شدت ادامه دارد.

این در حالی است که طی ۲۴ ساعت گذشته هم شاخص آلودگی هوا در تهران در برخی مناطق به بالای ۲۰۰ رسیده است. در این بین محله پیروزی با شاخص ۲۱۱ عنوان آلوده‌ترین محله تهران را به خود اختصاص داده است.

اهواز را آب برد

“بابک پارسا”