اولین همایش سراسری مدیران رسانه‌ای و روابط عمومی‌های قوه قضاییه برگزار شد/ تاکید سخنگوی قوه قضاییه بر اجرای فرامین رهبر انقلاب در حوزه رسانه/ رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه: اولویت اصلی ما، عمل به فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است/ برگزاری کارگاه‌های آ

اولین همایش سراسری مدیران رسانه‌ای و روابط عمومی‌های قوه قضاییه با حضور سخنگوی قوه قضاییه، رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی، روابط عمومی‌های معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه، روابط عمومی‌های دادگستری کل استان‌ها و مدیران مرکز رسانه در مشهد مقدس برگزار شد. در این همایش که دو روز به طول انجامید […]

اولین همایش سراسری مدیران رسانه‌ای و روابط عمومی‌های قوه قضاییه با حضور سخنگوی قوه قضاییه، رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی، روابط عمومی‌های معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه، روابط عمومی‌های دادگستری کل استان‌ها و مدیران مرکز رسانه در مشهد مقدس برگزار شد.

در این همایش که دو روز به طول انجامید مسعود ستایشی سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با ویژگی‌های شخصیتی شهید بهشتی گفت: پرکاربودن شهید، منظم بودن، با ابتکار بودن و پرحوصله بودن از خصوصیات شهید بهشتی بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مسئولان قضایی بر آن تاکید داشتند.

وی افزود: در هر کاری باید به این خصوصیات متمسک شویم تا مسیر شهید بهشتی را ادامه دهیم.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: جایگاه قوه قضاییه فراز دیگر فرمایش معظم له بود که باید در این رابطه نیز با دقت عمل کنیم. ایشان فرمودند که کارتان بسیار مهم است لذا باید کار ما به خوبی جلوه پیدا کند و انتشار یابد.

وی با بیان اینکه مناط داوری دیگر موضوع مورد اشاره رهبر معظم انقلاب بود، گفت: خروجی اقدامات انجام شده در قوه قضاییه باید همراه با رضایت مردم باید باشد.

ستایشی گفت: برای محقق شدن فرامین مقام معظم رهبری باید سرفصل‌های عملیاتی شدن دستورات ایشان فراهم شود.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: باید در تمام لایه‌های قوه قضاییه کادرسازی صورت گیرد. نیرو‌های کارآمد و زبده و فرهیخته باید در روابط عمومی‌ها جذب شوند.

آزاد ابراهیم زادگان رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه در این همایش ضمن تشکر از اقدامات جهات مدیران رسانه‌ای دستگاه قضا بیان کرد: در دوره ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در قوه قضاییه تحول شگرفی در حوزه رسانه شکل گرفت و تحولات و تحرکات و ارتباطات بسیار خوب و قابل توجهی در این حوزه انجام شد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تصویر رسانه‌ای قوه قضاییه، گفت: اولویت اصلی ما، عمل به فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید در این رابطه از تمام ابزار‌های موجود استفاده کنیم.

ابراهیم زادگان گفت: رهبر معظم انقلاب با اشاره به شکست دشمن در مقابل ملت ایران، اقدامات رسانه‌ای آن‌ها را تلاش‌های هوشمندانه‌ای قلمداد کردند. نسبت به این بحث باید از همه حساس‌تر، دقیق‌تر و با واکنش مناسب‌تر عمل کنیم.

ابراهیم‌زادگان تاکید کرد: مدیران رسانه‌ای نباید گرفتار آفت روزمرگی شوند.

رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه با اشاره به حوادث سال گذشته، اظهار کرد: پاییز سال گذشته عملیات رسانه‌ای گسترده‌ای توسط دشمن علیه کشور انجام شد که واکنش‌های خوبی نسبت به آن‌ها نشان دادیم.

رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه بیان کرد: در حوزه مقابله و مواجهه با پروژه سنگین و همه جانبه دشمن، بحث پروژه کشته سازی نقاط ضعف و قوت ما را بسیار عالی نشان داد.

رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه تصریح کرد: در حوادث سال گذشته، ۱۲۰ عنوان دروغ توسط مرکز رسانه قوه قضاییه افشاگری شد که این اقدام نقش بسیار بزرگی در شکست این پروژه توطئه آمیز و سریالی داشت.

ابراهیم زادگان با اشاره به مدیریت رسانه‌ای عصر نوین اظهار کرد: بزرگترین هنر یک مدیر رسانه توجه به اقدامات پیشینی است و وی باید قبل از وقوع اتفاقات، چاره‌اندیشی کند.

وی تاکید کرد: سناریو خوانی بسیار عامل مهمی است که باید به آن توجه شود.

گفتنی است، در این مراسم، صادقی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی، هاشمی معاون دادستان کل کشور و همچنین تعدادی از مدیران روابط عمومی دادگستری استان‌ها به طرح مسائل و مشکلات موجود در حوزه اطلاع رسانی پرداخته و در این رابطه دغدغه‌های خود را بیان کردند.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه ارتقای سطح رسانه‌ای دادگستری‌ها و سازمان‌های تابع دستگاه قضا

برگزاری کارگاه آموزشی ارتباط با رسانه‌ها اولین برنامه آموزش رسانه‌ای این همایش بود که مطالب و مسائل آموزشی در حوزه رسانه در راستای افزایش دانش رسانه‌ای در قوه قضاییه توسط مسعودی، رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه سوره برای حاضران در همایش تبیین شد.

همچنین کارگاه آموزشی روابط عمومی در عصر رسانه‌های اجتماعی برگزار شد که در این کارگاه، لسانی پژوهشگر رسانه‌های اجتماعی مطالب مربوط به این حوزه را طرح و در خصوص مسائل موجود در خصوص رسانه‌های اجتماعی و نقش آن در ارتقای سطح اطلاع رسانی در جامعه تبادل گفتگو انجام شد.

برگزاری کارگاه آموزشی روابط رویداد محور (معنای متمایز روابط عمومی در قوه قضاییه)، سومین کارگاه آموزشی این همایش بود که مطالب مربوط به این حوزه توسط حجت الاسلام والمسلمین علی جعفری استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه ارتباطات و رسانه برای حاضران در کارگاه و این همایش، ارائه شد.

برگزاری جلسه کاری مدیران مرکز رسانه قوه قضاییه و مدیران روابط عمومی دادگستری استان‌ها با حضور رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه، چهارمین برنامه ویژه این همایش بود که در این جلسه مسائل و موارد مختلف و مهم در حوزه اطلاع رسانی و مسائل مربوط به دستگاه قضایی در استان‌های کشور طرح، بررسی و در این خصوص تبادل گفتگو میان حاضران در جلسه شد.

جلسه مدیران مرکز رسانه و مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و مراکز تابعه با حضور رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه دیگر برنامه این همایش بود که در این جلسه نیز موارد مرتبط با سازمان‌های تابعه دستگاه قضا توسط مسئولان حاضر در جلسه طرح و بررسی شد.

در این همایش همچنین رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه با خانواده‌های روابط عمومی‌های حاضر در همایش دیدار و از زحمات و مجاهدت‌های خانواده‌ها در یاری و همکاری با همسرانشان تقدیر به عمل آورد.

در پایان این همایش با معرفی ۵ نفر از مدیران برتر روابط عمومی دادگستری استان‌های کشور و ۳ نفر از مدیران روابط عمومی ستاد‌ها و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در کشور، از آن‌ها تقدیر و تجلیل شد.

مهدی خواجهء مدیرروابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان، حمزه امیر محمدی نسب مدیر روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، فاطمه میری مدیر روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، اکبر تایوغ مدیر روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان غربی، تنگاب جهرمی مدیر روابط عمومی دادگستری کل استان فارس، علی رستمی مدیرکل روابط عمومی سازمان زندان‌های کشور، زهرا کریمی مدیر روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نائیجی مدیرکل سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان مدیران برتر سال گذشته در حوزه اطلاع رسانی قوه قضاییه مورد تجلیل قرار گرفتند.