اگر صندوق ملی محیط زیست تقویت شود، محیط زیست کشور جان تازه ای می گیرد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم حمایت و تقویت صندوق ملی محیط زیست تاکید کرد و گفت: صندوق ملی محیط زیست یکی از پشتوانه های اصلی حفاظت از محیط زیست کشور است.  علی سلاجقه در جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده صندوق ملی محیط زیست که با حضور نمایندگان اعضای مجمع عمومی، مدیرعامل […]

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم حمایت و تقویت صندوق ملی محیط زیست تاکید کرد و گفت: صندوق ملی محیط زیست یکی از پشتوانه های اصلی حفاظت از محیط زیست کشور است.
 علی سلاجقه در جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده صندوق ملی محیط زیست که با حضور نمایندگان اعضای مجمع عمومی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این صندوق و نیز نماینده سازمان حسابرسی و بازرس قانونی برگزار شد، با تاکید بر لزوم رعایت تقویم زمانی و شفافیت در انجام تکالیف صندوق ملی محیط زیست، اظهار کرد: ما در دولت به دنبال استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای حمایت از صندوق ملی محیط زیست هستیم تا محیط زیست کشورمان جان تازه ای بگیرد.
وی، صندوق ملی محیط زیست را یکی از پشتوانه های اصلی حفاظت از محیط زیست کشور توصیف کرد و گفت: صندوق باید تقویت شود و عوارض آلایندگی نیز در خدمت محیط زیست کشور قرار گیرد.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه می بایست برای صندوق ملی محیط زیست طرحی نو درانداخته شود، تصریح کرد: اگر اساسنامه صندوق نیاز به اصلاح دارد باید این کار به سرعت انجام شود و صندوق در عرصه محیط زیست و در گستره ایران اسلامی به فعالیت بپردازد.
به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست، منابع صندوق می تواند در خدمت بحث آموزش، ترویج و فرهنگسازی قرار بگیرد.
سلاجقه افزود: انتظار ما از صندوق ارتقای شلخص های محیط زیستی، مدیریت آلایندگی و تلاش در جهت فرهنگسازی است.
رییس مجمع عمومی صندوق ملی محیط زیست بر لزوم تعیین حداقل و حداکثر میزان پرداخت تسهیلات به طرح های محیط زیستی تاکید کرد و گفت: باید بودجه سال ۱۴۰۲ صندوق تا پایان امسال مصوب شود.
وی، تصریح کرد: صندوق می تواند در مباحث مختلف به سازمان حفاظت محیط زیست ارایه خدمت کند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از برنامه این سازمان برای راه اندازی پارک فناوری محیط زیست خبر داد و گفت: با راه اندازی این پارک به مردم نشان می دهیم که اگر محیط زیست قرار اصلاح شود، مسیر این اصلاح از توسعه فناوری های محیط زیستی می گذرد.
سلاجقه در عین حال خاطرنشان کرد: صندوق ملی محیط زیست می تواند در این زمینه به سازمان حفاظت محیط زیست کمک کند.