ایجاد زیرساخت‌های جدید بمنظور ارتباط پایدار رادیویی با بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از برقراری ارتباط رادیویی و مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت بنادر شرق هرمزگان با اعتباری تجمیعی بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال خبر داد. به گزارش( صدای گامبرون )، “حمیدرضا محمد حسینی تختی” در تشریح جزییات این خبر افزود: با احداث یک سازه بزرگ  رادیویی با ارتفاع ۶۶ […]

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از برقراری ارتباط رادیویی و مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت بنادر شرق هرمزگان با اعتباری تجمیعی بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش( صدای گامبرون )، حمیدرضا محمد حسینی تختیدر تشریح جزییات این خبر افزود: با احداث یک سازه بزرگ  رادیویی با ارتفاع ۶۶ متر در استان هرمزگان و پهنای باند ۱ گیگا پاسکال همچنین نصب تاسیسات و تجهیزات مخابراتی امکان ارتباط رادیویی بین بنادر شهید باهنرشهید حقانی، شهید باهنربندر هرمز، بندر هرمزبندر تیاب به صورت منسجم و پایا فراهم شده است .

وی اظهار داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از اسفند ماه سال گذشته آغاز و با طی کردن پروسه اجرایی، در آبان ماه سال جاری به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال ۲۰ نفررا به صورت مستقیم  را فراهم نموده است.

این مقام مسئول  ایجاد ارتباط یکپارچه و منسجم را از اهداف مهم این طرح  دانست و گفت: یکی از راهکارهای پایدار، پر سرعت و کم هزینه در ارتباط شبکه بین دو نقطه PTP)  و یا چند نقطه  (PTMP)  ) ارتباط رادیویی می باشد که با استفاده از زیرساخت شبکه بیسیم ارتباط بین نقاط برقرار شده است .

بهره برداری از مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت

محمد حسینی تختی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقویت مدیریت حمل و نقل، کنترل  و حفاظت هر چه بهتر ورود و خروج کالا با هدف جلوگیری از مخاطرات احتمالی و وقوع حوادث غیر مترقبه اظهار داشت: مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت بنادر شرق هرمزگان با اهداف یاد شده  راه اندازی شد.

وی با اشاره به بودجه ۲۰ میلیارد ریالی مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت بنادر شرق هرمزگان افزود: این طرح درمدت زمان  ۵ ماه راه اندازی که طراحی ساختار این سیستم و تمامی المان های کنترل موجود در آن به صورت دقیق پیاده سازی گردید .

محمدحسینی تختی  اشتغال ایجاد شده برای این پروژه را ۱۰ نفر به صورت مستقیم اعلام کرد .

شایان ذکر است؛  اصطلاح  مانیتورینگ به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از بخش های مختلف واحد ( اعم از مجزا و غیر مجزا) و نمایش آنها با فرمت های خاص روی صفحه نمایش جلوی اپراتور مربوطه گفته می شود.