بازدید سرپرست اداره کل مهندسی و عمران سازمان بنادر از طرح‌های توسعه‌ای بنادر هرمزگان

بازدید از اراضی پشتیبانی از جمله پسکرانه ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی و بندرگاه سیریک از جمله بنادر و بخش‌هایی مورد بازدید “سعید حسن عباسی” سرپرست اداره کل مهندسی و عمران سازمان بود. وی هدف از بازدید خود از بندر شهید رجایی و به ویژه بندرگاه سیریک را بررسی روند پیشرفت کارهای عمرانی و کمبودهای […]

بازدید از اراضی پشتیبانی از جمله پسکرانه ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی و بندرگاه سیریک از جمله بنادر و بخش‌هایی مورد بازدید “سعید حسن عباسی” سرپرست اداره کل مهندسی و عمران سازمان بود.

وی هدف از بازدید خود از بندر شهید رجایی و به ویژه بندرگاه سیریک را بررسی روند پیشرفت کارهای عمرانی و کمبودهای احتمالی عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در حاشیه این بازدید در خصوص اهمیت توسعه طرح‌های توسعه‌ای در بندر شهید رجایی گفت: با در اختیار قرار داشتن سه پست اسکله و ۵۱ هکتار زمینی که در راستای رفع مشکلات این بندر گام برداشته‌ایم در آینده‌ای نزدیک با سرمایه‌گذاری که در بخش تجهیزات صورت خواهد گرفت، یک پایانه کانتینری مجهز ایجاد خواهد شد.

“حسین عباس‌نژاد” در خصوص اهمیت احداث و بهره‌برداری از بندر چندمنظوره سیریک نیز گفت: این بندر که می‌تواند در معیشت مردم شرق استان هرمزگان بسیار اثرگذار باشد، برای سفر دور دوم رییس جمهوری به هرمزگان بهره‌برداری افتتاح خواهد بود.

به گفته وی؛ این طرح با ۵۱ هکتار مساحت شامل احداث سکوی پهلوگیری، نصب ۲ اسکله‌‌ و همچنین ۳ عدد رمپ شناور بوده که کار ساخت آن از اسفندماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده است.

گفتنی است؛ بندر چندمنظوره سیریک با ۵۱ هکتار پسکرانه و ۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان هرمزگان به شمار می‌رود.