ی. فروردین ۶ام, ۱۴۰۲

بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از بیستمین نمایشگاه بین الملی دریایی ایران در جزیره کیش

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛

حبیب مسیحی مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان در سفریک روز خود به جزیره کیش از غرفه معاونت دریایی سازمان محیط زیست که به همراه اداره کل حفاظت محیطزیست هرمزگان در محل برگزاری دائمی نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار شده است بازدید کرد .

در دومین روز از برگزاری نمایشگاه مذکور سردارسرتیپ پاسدارتنگسیری  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از غرفه سازمان حفاظت محیطزیست بازدید کرد در این بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان از همکاری نیروی سپاه در عرصه های  طبیعی و دریایی استان هرمزگان که  همراه این اداره کل درصیانت از حفاظت از محیطزیست تلاش می نمایند تقدیرکرد.

مسیحی تازیانی در این برنامه درمصاحبه با روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اهمیت محیطزیست دریایی استان و اقدامات این اداره کل گفت :

 همانطور که می دانیم استان هرمزگان دارای نوار ساحلی بالغ بر۱۰۰۰ کیلومتر می باشد . این استان دارای پنج تالاب بکر می باشد که چهار تالاب آن بین المللی می باشد. استان هرمزگان  هفت شهر ساحلی دارا می باشد . در این نوار ساحلی صنایع مادر ، واحدهای خدماتی ، مناطق ویژه صنعتی ومناطق آزاد شاهد هستیم . با توجه به ارزشمندی سواحل و محیط زیست دریایی استان از جمله داشتن مناطق حساس وکلونی های مرجانی  ، جنگل حرا  این اداره کل پایش های نظارتی ( محیط زیستی ، ساحلی ) مستمر ومداوم انجام می دهد . که در این راه یگان حفاظت محیط زیست استان همواره پویا وفعال در پایش های شبانه روزی مناطق تحت مدیریت استان تلاش می نماید.

اداره کل حفاظت محیطزیست استان هرمزگان دارای  دو  مرکز تحقیقات زیست محیطی شهید هرمزی و مرکز سنجش آلودگی وآزمایشگاه در بندرعباسمی باشد  که بطور مداوم درخصوص پایش مختلف (بلوم جلبکی ، صنایع ، نوار ساحلی، اکوسیستم های دریایی و….) فعالیت می نماید که از جمله اقدامات شاخص برای استان وکشور می باشد. که نتایج بدست آمده از رصد پایش های مختلف بطور مکرر به سازمان حفاظت محیطزیست ارسال تا درسیاست گذاری کلان  کشور مورد استفاده قرارگیرد.

https://hormozgan.doe.ir/Portal/picture/?945599/%D8%B7%D8%B8%D8%B7%D8%B8%D8%B7%D8%B8

گفتنی است :

در ادامه سفریک روزه مدیرکل حفاظت محیطزیست استان به جزیره کیش وی درهمایش دریایی ایران که در  سالن همایش بین المللی آن جزیره برگزار گردید  حضور یافت . در این همایش ازمقالات برتر دریایی کشورتقدیرشد .  که مجموعا در این همایش ۱۵۰ مقاله دریافت شده بود که از آن  ۴۰ مقاله مورد قبول  هیات دوران گرفت.  

همچنین با حضور معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیطزیست استان هرمزگان و مقامات جزیره  کیش در مسافتی به طول ۷۰۰متردر ساحل اسکیبل از چگونگی کارگرد دستگاه زباله جمع کن چنگکی مکانیزه بازدید بعمل آمد.

دراین سفرمعاون فنی محیطزیست هرمزگان حضورداشت.

https://hormozgan.doe.ir/Portal/picture/?945600/%D8%B7%D9%8Ahttps://hormozgan.doe.ir/Portal/picture/?945603/%D8%B7%D9%8A%D9%8A%D9%8Ahttps://hormozgan.doe.ir/Portal/picture/?945605/%D8%B8%D8%B2%D8%B8%D8%B8%D8%B8%D8%B7

 

“بابک پارسا”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *