بازدید معاون روستایی نهاد ریاست جمهوری از باغ پرورش گیاهان دارویی گورزین

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه از باغ پرورش گیاهان دارویی گورزین به عنوان یکی از پروژه های پایلوت جایکا بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، باغ پرورش گیاهان دارویی روستای گورزین در مساحتی بالغ بر دو هزار […]

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه از باغ پرورش گیاهان دارویی گورزین به عنوان یکی از پروژه های پایلوت جایکا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، باغ پرورش گیاهان دارویی روستای گورزین در مساحتی بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با مشارکت آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) و جامعه محلی به منظور توسعه بخش کشاورزی در زمینه کاشت گیاهان دارویی فعال است.
این مجموعه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال برای ۱۵ تن از اهالی روستا به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.
در باغ پرورش گیاهان دارویی روستای گورزین، گیاهانی همچون رُزماری، مورینگا، آپایو، کُنار شهری، گارُم زَنگی، تَمر هندی، گوآوا، نخل، انبه و … در حال کاشت و پرورش می باشد تا برای استفاده و فروش در بازار و مصارف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
در این مجموعه، فضایی به وسعت ۱۷۰ مترمربع شامل پنج باب اتاق، ۱۰ تخت  و سالن غذاخوری برای اقامت گردشگران پیش بینی شده است.
رضوی در سفر به منطقه آزاد قشم از مراحل توسعه ای چند روستا که به ارتقای سطح اشتغال  بومیان منطقه منجر شده بازدید می کند.
بازدید از سایت بوم گردی و گردشگری گورزین، باغ گیاهان دارویی این روستا، اسکله تفریحی سهیلی، کمپ سوزا، سایت پرورش متراکم‌ میگو و پرورش ماهی در قفس از برنامه های سفر وی به قشم است.