باز هم در یک پنجشنبه، پلاسکو آتش گرفت

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا : سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک انبار در خیابان جمهوری خبر داد. سید جلال ملکی، در این باره اظهار کرد: ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز یک آتش سوزی در انبار لباس و کالا به سامانه ۱۲۵ […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا : سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک انبار در خیابان جمهوری خبر داد.

سید جلال ملکی، در این باره اظهار کرد: ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز یک آتش سوزی در انبار لباس و کالا به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در پی آن و با توجه به کثرت تماشا ۵ ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢۵٠متر بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود.

به گفته وی این عملیات تا کنون مصدومی نداشته است.

آخرین جزئیات آتش سوزی انبار لباس در چهارراه استانبول

سرهنگ جلیلیان سرکلانتر پلیس پیشگیری پایتخت درباره آخرین جزئیات آتش سوزی در خیابان جمهوری اظهار کرد: باتوجه به اینکه شهرداری مجوز گازکشی به مغازه‌های قدیمی اطراف پلاسکو را نداده بود ناچارا در این مغازه‌ها از وسایل گرمایشی برقی استفاده می‌شد.

او با بیان اینکه این اقدام باعث شده بار سنگینی بر شبکه برق منطقه ایجاد شود و موجب آتش سوزی شود، گفت: درحال حاضر ۶ مغازه که شامل ۱۰ دهنه مغازه می‌شد دچار آتش سوزی شده اند.

سرکلانتر پلیس پیشگیری پایتخت افزود: همکاران ما از لحظات اول در صحنه حضور داشتند و با مسدود کردن خیابان‌های منتهی به محل آتش سوزی آرامش را در منطقه حفظ کرده اند.

او ادامه داد: در کل مشکل خاصی وجودندارد و هیچ آسیب جانی در این حادثه گزارش نشده است.

“بابک پارسا”