با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان، کلنگ مرکز خدمات جامع سلامت فارابی کیش به زمین خورد

عملیات احداث مرکز جامع خدمات سلامت شهرک صدف با حضور دکتر فرشیدی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، دکتر جاودان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر ذاکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، مهندس کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و مسئولین سازمان و نهادها روز جمعه ۲۰ آبان و همزمان […]

عملیات احداث مرکز جامع خدمات سلامت شهرک صدف با حضور دکتر فرشیدی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، دکتر جاودان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر ذاکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، مهندس کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و مسئولین سازمان و نهادها روز جمعه ۲۰ آبان و همزمان با روز کیش آغاز شد .

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در آیین کلنگ زنی طرح مرکز جامع خدمات سلامت شهرک صدف اظهار کرد: این مرکز برای اولین بار در کشور بر اساس تجارب کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا به منظور اجرای برنامه های پیشگیرانه در بیماریهای واگیر طراحی شده است.

حسین فرشیدی با بیان اینکه رصد بیماری ها، خدمات و سلامت جامعه از مهمترین ویژگی های این مرکز سلامت خواهد بود افزود: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تجهیز این مرکز کمک حال سازمان منطقه آزاد خواهد بود.

فرشیدی گفت: هرچند بیماری کرونا در کشور و مناطق مختلف فروکش کرده است اما باید رصد بیماری ها به صورت ویژه در دستور کار باشد که طرح مرکز جامع خدمات سلامت صدف کیش برای تحقق این مهم تمام استانداردهای فنی مورد نظر وزارت بهداشت را دارد.

تبدیل جزیره به مرکز توریسم سلامت پیگیری می شود 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این کلنگ زنی اظهار داشت: تبدیل جزیره به فضای درمانی و تورسیم سلامت با هدف ارایه خدمات شایسته به مردم از اولویت های این سازان است و طرح های مختلفی در این راستا پیگیری می شود.

مهدی کشاورز یادآور شد: طرح احداث مرکز جامع خدمات سلامت شهرک صدف به گونه ای طراحی شده که کادر بهداشت و درمان بتوانند مسیر کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر را به صورت استاندارد پیگیری کنند.

وی افزود: این طرح امروز پس از هشت سال معطلی با هدف ارایه خدمات سلامت به ۱۸ هزار نفر از ساکنان جزیره در زمینی به مساحت ۲ هزار و۴۰۰ متر مربع و مساحت زیربنا ۲۵۰۰ متر مربع در سه طبقه کلنگ زنی شده است.