با دستور قضایی؛ مرمت غیر اصولی پاسگاه جزیره هرمز متوقف شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : معاون میراث فرهنگی هرمزگان گفت: با شکایت این اداره کل به مراجع قضایی و دستور دادگاه، مرمت غیر اصولی پاسگاه قدیمی جزیره هرمز متوقف شد. عباس نوروزی با اعلام این خبر اظهار داشت: شخصی که این مکان تاریخی را با قرار داد از دریابانی تحویل گرفته باید صدمه […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : معاون میراث فرهنگی هرمزگان گفت: با شکایت این اداره کل به مراجع قضایی و دستور دادگاه، مرمت غیر اصولی پاسگاه قدیمی جزیره هرمز متوقف شد.
عباس نوروزی با اعلام این خبر اظهار داشت: شخصی که این مکان تاریخی را با قرار داد از دریابانی تحویل گرفته باید صدمه های وارده را جبران کند.
وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان منتظر زمان اعلام اولین نشست دادگاه برای احقاق حقوق عمومی تضییع شده در فرآیند مرمت غیراصولی است.
او افزود: این دومین مرتبه ای است که این فرد اقدام به مرمت غیر اصولی پاسگاه قدیم جزیره هرمز می کند که در مرتبه اول بخش حقوقی این اداره کل با فرد یاد شده به تفاهم رسید و کار متوقف شد.
نوروزی ادامه داد: این فرد بدون اطلاع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رعایت اصول مرمتی، کار خود را آغاز کرد که اکنون با شکایت قضایی این اداره کل از ادامه کار وی جلوگیری شده است.
پاسگاه قدیم جزیره هرمز با شماره ۱۱۴۷۲ در ۲۴ اسفند ۱۳۸۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
این بنای تاریخی ۲۷ آبان امسال به صورت غیر اصولی و بدون اطلاع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بتن ریزی شد.

“بابک پارسا”