بررسی و پایش انتشار میعانات گازی

به گزارش( صدای گامبرون ) حبیب مسیحی تازیانی مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان در خصوص منشا انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس ، بندرخمیر و قشم اظهار داشت : انتشار بوی نامطبوع به دلیل ایجاد حادثه و  نشر میعانات گازی از خط لوله انتقال خوراک شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فاصله ۴۳ کیلومتری […]

به گزارش( صدای گامبرون )

حبیب مسیحی تازیانی مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان در خصوص منشا انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس ، بندرخمیر و قشم اظهار داشت : انتشار بوی نامطبوع به دلیل ایجاد حادثه و  نشر میعانات گازی از خط لوله انتقال خوراک شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فاصله ۴۳ کیلومتری شهر بندرعباس و ۶ کیلومتری روستای دمیلو در بستر رودخانه کل بوده است. وی تصریح کرد:  در پی بارندگیهای اخیر در حوضه آبریز این رودخانه ، حجم قابل توجهی سیلاب با دبی فراوان در بستر رودخانه جاری شده به طوری که در محل حادثه ؛ عرض این سیلاب حدود ۵۰۰ متر بوده است.  مسیحی افزود: کارشناسان این اداره کل در اولین فرصت در محل حاضر شده و به بررسی و پایش مبادرت ورزیدند. همچنین گشت مشترک دریایی انجام و از محلهای ورود سیلاب به دریا و همچنین نوار ساحلی بندرعباس ، بندر خمیر و قشم نمونه برداری انجام شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان بیان داشت: در این گشت دریایی لکه های  نفتی  در دریا مشاهده شد که هماهنگی لازم با اداره کل بنادر و  دریانوردی هرمزگان انجام و پاکسازی محل در حال انجام هست.

وی تاکید کرد از ساعات اولیه صبح ،  انتقال میعانات متوقف شده و کلیه امکانات پالایشگاه برای ترمیم خط لوله و پاکسازی منطقه مستقر می باشد و انتظار می رود با کاهش دبی سیلاب ، عملیات اجرایی آغاز شود.

گفتنی است : خسارت ناشی از آلودگی ایجاد شده در دریا برآورد و محاسبه شده و به زودی اطلاع رسانی  خواهد شد