بررسی ۱۰ اثر منقول هرمزگان برای ثبت در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از بررسی ۱۰ پرونده اثر منقول استان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. محمد محسنی رو یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ با اعلام این خبر گفت: پرونده این آثار پس از تائید در استان برای بررسی به دفتر شورای ثبت معاونت میراث‌فرهنگی کشور ارسال می‌شود و پس […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از بررسی ۱۰ پرونده اثر منقول استان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

محمد محسنی رو یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ با اعلام این خبر گفت: پرونده این آثار پس از تائید در استان برای بررسی به دفتر شورای ثبت معاونت میراث‌فرهنگی کشور ارسال می‌شود و پس از تصویب شورا در فهرست آثار ملی به ثبت خواهند رسید. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: برای هر یک از این آثار مستندسازی، کارشناسی و تحقیقات میدانی انجام‌شده است. او ادامه داد: با ثبت آثار فرهنگی و تاریخی و معرفی هر چه‌بهتر آن، گام‌های ارزنده‌ای در راستای حفظ و احیای این مواریث ارزشمند برداشته می‌شود. محسنی تأکید کرد: ۳۹۱ اثر از هرمزگان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۲۸۳ اثر غیرمنقول، ۱۶ اثر منقول، ۲۵ اثر طبیعی و ۶۷ اثر ناملموس است.