ش. مرداد ۹ام, ۱۴۰۰

برنده توپ طلا ۲۰۱۸ به انتخاب مردم !!!

1 دقیقه خوانده شده

شریه فرانس فوتبال فهرست اولیه نامزدهای توپ طلای سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از سایت ورزش سه : جایزه بهترین بازیکن فصل اروپا و بازیکن سال فیفا به لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید رسید اما هنوز تکلیف مهمترین جایزه فردی دنیای فوتبال یعنی توپ طلای مجله فرانس فوتبال مشخص نشده است؛ جایزه ای که در ۱۰ سال گذشته، ۵ بار به لیونل مسی و ۵ بار به کریس رونالدو رسیده اما رقابت برای توپ طلای سال ۲۰۱۸ به این دو فوق ستاره خلاصه نمی شود و آنها امسال رقبای سرسخت تری دارند.

لوکا مودریچ که با کرواسی تا فینال جام جهانی رفت، آنتوان گریزمان که با فرانسه و اتلتیکو مادرید سال فوق العاده ای را پشت سر گذاشت و محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول، از دیگر شانس های کسب توپ طلا هستند.

نشریه فرانس فوتبال در مورد معیارهای انتخاب این فهرست ۳۰ نفره نوشت:” این فهرست توسط هیئت تحریریه نشریه فرانس فوتبال انتخاب شده و نفر برنده با آرای روزنامه نگارهایی از سراسر دنیا (یک روزنامه نگار از هر کشور) انتخاب می شود.

ملاک انتخاب بازیکنان شامل: ۱-عملکرد فردی و تیمی در طول سال ۲-کلاس بازیکنان (استعداد و بازی جوانمردانه) ۳-دوره حرفه ای بازیکن

هر یک از رای دهندگان، می توانند به ۵ بازیکن رای بدهند و به ترتیب، ۶، ۴، ۳، ۲ و یک امتیاز به این بازیکنان تعلق می گیرد. به این ترتیب با جمع امتیاز بازیکنان، نفرات برتر انتخاب می شوند.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *