ش. بهمن ۲ام, ۱۴۰۰

برگزاری دوره آموزشی بحران در مدارس بندرعباس

1 دقیقه خوانده شده

دوره آموزشی و فراگیری مهارت‌های مقابله با بحران در مدرسه زینبیه بندرعباس برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مجید عسکری‌زاده، عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر بندرعباس در جمع دانش آموزان این مدرسه اظهار کرد: در این گونه دوره‌ها آموزش‌های لازم به منظور کاهش اثرات آسیب‌ها و بلایای طبیعی مورد توجه قرار دارد.
وی افزود: آگاهی بخشی و وجود مدیریت قوی و کارآمد و همکاری، همفکری همه دست‌اندرکاران، مسئولین و شهروندان از عوامل موثر و کارساز در پیشگیری و کاهش خسارت است.
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه آگاهی و آموزش در مدیریت بحران و نحوه برخورد با حوادث طبیعی و غیرطبیعی، یکی از اصولی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد، گفت: آشنایی دانش‌آموزان با بحران، حوادث و انواع تهدیدها در مقابله با آن نیز کمک شایانی داشته که برگزاری این دوره‌ها نقش بسزایی در این ارتباط دارد.
حمید رضا حیدری‌پوری، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس نیز در این کارگاه آموزشی اظهار کرد: در این آموزش‌ها، دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که چگونه با حوادث، بحران‌ها، پدافند غیرعامل و دفاع غیر نظامی در برابر تهاجم دشمن آمادگی داشته باشند و یکی از برنامه‌های مهم برای پیشگیری از خسارت در بخشهای مختلف برگزاری چنین دوره‌ای است که همه باید آمادگی لازم برای مقابله با مخاطرات را داشته باشند.
وی گفت: چگونگی آمادگی در شرایط بحرانی در زمان زلزله، نحوه پناه‌گیری صحیح‌، نحوه خروج از کلاس‌ها و ساختمان‌ها، اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با تهدیدها و حوادث و همچنین حفظ آرامش در حین بروز حوادث از آموزش‌هایی است که در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس بیان کرد: مدارس بعنوان یکی از مکان‌های امن جامعه محسوب شده و به جهت اینکه در زمان بروز حادثه مردم بسوی مدارس بعنوان یک پناهگاه امن رجوع می‌کنند، باید کلیه دانش‌آموزان با انواع آموزش‌ها آشنا باشند تا بتوانند در مواقع حساس نسبت به مدیریت بحران اقدام کنند.
اضافه می‌شود، در پایان این مراسم به بهترین مقاله و نقاشی ارائه شده توسط دانش آموزان  با موضوع بحران جوایزی اهدا شد.
همچنین از نکات حائز اهمیت علاقمندی دانش آموزان  به یافته های خود درخصوص بحران بود که با برگزاری پرسش و پاسخ در این مراسم همراه بود به کار خود پایان داد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *