برگزاری دوره آموزشی سامانه جامع روابط کار مناطق جنوبی کشور در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: دوره آموزشی سامانه جامع روابط کار ” زیرسامانه های ثبت شکایت و دادرسی” با حضور کوروش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران، روسا و کارشناسان روابط کار استانهای جنوب کشور به […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: دوره آموزشی سامانه جامع روابط کار ” زیرسامانه های ثبت شکایت و دادرسی” با حضور کوروش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران، روسا و کارشناسان روابط کار استانهای جنوب کشور به مدت دو روز در ۲۵ و ۲۶ دیماه در بندرعباس برگزار می شود.
هادی ابراهیمی با بیان اینکه مقرر است پس از تکمیل آموزش کارشناسان حوزه روابط کار، تعداد ۱۹ زیرسامانه از مجموعه زیرسامانه های سامانه جامع روابط کار از ۲۸ دیماه امسال در استان های همجوار به صورت پایلوت اجرا شود، افزود: این دوره آموزشی بمنظور آشنایی مدیران، روسا و کارشناسان روابط کار در محل دانشگاه امیرکبیر در بندرعباس برگزار می شود.
وی اظهارداشت: در سامانه اینترنتی جامع روابط کار تمامی امور مربوط به جامعه کارگری و کارفرمایی به صورت شفاف و بدون مراجعه حضوری کارگران و کارفرمایان به آنها ارایه می‌شود.
سامانه جامع روابط کار در حوزه های مختلف همچون بازرسی کار، تشکلات کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار خدمت‌های خود را به جامعه کارگری و کارفرمایی می دهد.
ایجاد شفافیت در اطلاعات مربوط به جامعه کارگری و کارفرمایی،کاهش کاغذ بازی اداری، تسریع در روند رسیدگی و پیگیری گارهای مربوط به روابط میان کارگر و کارفرما،جلوگیری از تخلف‌های کارفرمایان در برابر حقوق کارگران، ایجاد دسترسی به سامانه برای تمامی بازیگران جامعه کارگری و کارفرمایی، دسترسی دولت به اطلاعات و مشخصات کارگران و کارفرمایان از اهداف راه اندازی این سامانه است.

در راستای اجرای بند «ب ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه» مبنی بر تکلیف دستگاه‌های اجرایی بر الکترونیکی کردن فرایندها و برای کارآمدی هر چه بیشتر خدمات الکترونیکی و افزایش تعامل‌پذیری بین دولت و آحاد جامعه، معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همگام با سیاست های دولت تدبیر و امید و در راستای مدیریت و نظارت هر چه بیشتر بر اجرای قانون کار و تنظیم روابط کار از طریق الکترونیکی کردن فرایندهای حوزه روابط کار در محدوده مشمولان قانون کار، اقدام به ایجاد سامانه جامعه روابط کار کرده است.
قابل ذکر است که این سومین همایش بزرگ کشوری است که توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای تحقق اهداف و برنامه های وزارت در استان هرمزگان طی ۵ ماه اخیر برگزار شده است.

“بابک پارسا”