برگزاری دومین محفل «خیرات حسان» به عنوان بزرگ‌ترین محفل بانوان قرآنی جهان اسلام

دومین محفل «خیرات حسان» به عنوان بزرگ‌ترین محفل بانوان قرآنی جهان اسلام با حضور قاریان و مربیان قرآنی در جزیره کیش برگزار شد.

دیوسالار دبیر شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بعنوان سخنران این مراسم ضمن خیرمقدم به مهمانان در ارتباط با جایگاه این اقدام در عرصه بین المللی گفت: حوزه دیپلماسی فرهنگی یکی از محور‌های قدرت نرم کشور‌ها محسوب می‌شود. حوزه فرهنگی پیوند بین کشور‌ها را تعمیق می بخشد. دیپلماسی فرهنگی عمومی به قدرت نرم کشور‌ها کمک می‌کنند. به طوری که کشور‌های مختلف تلاش می‌کنند این قدرت را به رخ بکشند. اما ایران اسلامی با غنای فرهنگی چند هزارساله در این حوزه حرف‌های نو برای گفتن دارد. در محور این هویت ایرانی اسلامی قرآن قرار دارد.

وی در خصوص تندیس احداثی در جزیره کیش گفت: بعد از آنکه موضوعات مختلف این رویداد مطرح شد، از جمله‌ی طرح‌ها احداث تندیس بزرگ قرآن کریم بود. آقای نوری به عنوان کسی که در این حرفه حضور دارند کار ساخت این تندیس را برعهده خواهند داشت و استاد آیینه چی از بزرگان همراه استاد فرشچیان، در کنار این تیم به عنوان طراح قرار خواهند گرفت.

دبیر شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پایان بیان نمود: جزیره کیش یکی از مراکزی خواهد بود که در آن به قرآن توجه بیشتری خواهد شد. کیشوندان عزیز جامعه‌ی قرآنی بوده و هستند و برای اولین بار در این دولت مصوب شد که ده درصد بودجه سازمان‌ها به بخش فرهنگی اختصاص پیدا کند. به همت شورای منطقه عالی کیش قصد داریم قدمی در راستای اعتلای قرآنی برداریم.

گفتنی است: این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و با حضور جامعه و شبکه فعالان قرآنی، خادمیاران و یاوران رضوی، کانون های خدمت رضوی و جمعی از طلاب حوزه علمیه استان هرمزگان برگزار شد